Обама закликав американців "скористатися моментом"

Останнє поновлення: Понеділок, 21 січня, 2013 p., 18:16 GMT 20:16 за Києвом
Барак Обама

Барак Обама - 44-й президент Сполучених Штатів

Барак Обама у своїй інавгураційній промові у Вашингтоні закликав американців "скористатися моментом".

Склавши присягу, президент сказав, що після десятиліття воєн та затяжної економічної кризи перед Америкою відкриваються необмежені можливості.

51-річного пана Обаму, який є 44-м президентом Сполучених Штатів, привів до присяги перед другим терміном на посаді голова Верховного суду Джон Робертс.

Сотні тисяч людей зібралися у Вашингтоні, щоб подивитися офіційну церемонію та відвідати музичні концерти, паради і урочисті бали. Все це супроводжується суворими заходами безпеки.

Серед гостей церемонії у Капітолі - колишні президенти Білл Клінтон та Джиммі Картер.

В інавгураційні промові президент-демократ окреслив своє бачення наступних чотирьох років для США.

"Це покоління американців пройшло випробування кризою, яка загартувала нашу рішучість та довела нашу гнучкість, - сказав він. - Закінчується десятиліття воєн. Почалося економічне відродження. Можливості Америки - безмежні".

"Мої співвітчизники американці, ми створені для цього моменту, і ми скористаємося ним, якщо зробимо це разом", - додав президент.

Під час промови, яка тривала близько 18 хвилин, пан Обама закликав до "спільних дій" задля збереження свобод, які він пов'язав з соціальною та економічною рівністю.

"Ми, народ, усвідомлюємо, що наша країна не буде успішною, якщо дедалі менший прошарок людей багатіє, а дедалі більший - ледве зводить кінці з кінцями", - сказав він.

"Ми вірні нашим переконанням, коли дівчинка, яка народилася в найтяжчих злиднях, знає, що в неї є стільки ж можливостей досягти успіху, як і в будь-кого, тому що вона американка, вона вільна, і не лише в очах Господа, але і в наших очах", - додав президент.

"Захищати Конституцію"

Глядачі спостерігали за президентом з Національної алеї, яка тягнеться до будинку Конгресу.

Офіційна інавгурація президента Обами відбулася в рамках скромної церемонії у Білому домі в неділю, оскільки Конституція США передбачає, що глава держави повинен скласти присягу 20 січня.

У знаменитій Блакитній кімнаті він поклав руку на Біблію, яка багато років використовувалася родиною його дружини, та поклявся "зберігати, охороняти та захищати Конституцію Сполучених Штатів".

Ці самі слова він повторив на церемонії публічної інавгурації в понеділок.

Потім пан Обама, як очікується, послідує традиції, що склалася останнім часом, та подолає принаймні частину шляху до Білого дому пішки, йдучи крізь юрбу.

Віце-президент Джо Байден, який також склав присягу в неділю, повторив її публічно в понеділок.

Тисячі робітників та добровольців встановили білі намети, трейлери та генератори вздовж маршруту урочистого параду. Прилеглі будинки прикрашено білими, червоними та синіми прапорами.

У 2009 році свідками першої інавгурації Барака Обами стали близько двох мільйонів людей.

Кореспондент ВВС у Вашингтоні Бен Райт каже, що тодішня збуджена атмосфера навряд чи повториться цього року.

Проте, додає він, чимало людей не захочуть пропустити момент другої інавгурації першого темношкірого президента Америки.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS