Опозиція хоче скликати сесію 29 січня, опоненти сумніваються у її доцільності

Останнє поновлення: Понеділок, 21 січня, 2013 p., 12:39 GMT 14:39 за Києвом
Депутати парламенту сперечаються у сесійній залі

Чи прийдуть на позачергову сесію усі фракції, поки що невідомо

Опозиція хоче домогтися проведення позачергової сесії Верховної Ради наступного вівторка, 29 січня. Про це заявив керівник фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

Опозиційні депутати домагаються розслідування порушень під час ув’язнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка та вимагають відставки генпрокурора Віктора Пшонки.

Партія регіонів ще не визначилася, чи братиме участь у сесії.

Листа про позачергову сесію Арсеній Яценюк надіслав голові Верховної Ради Володимиру Рибаку 21 січня, повідомили Клацнути УНІАН у прес-службі "Батьківщини". Він висунув вимогу "невідкладно надати апарату Верховної Ради розпорядження на виготовлення підписних листів для збору підписів депутатів на підтримку проведення позачергової сесії".

"Називаючи дату 29 січня, ми виходили з того, що відповідно до регламенту, спікер зобов'язаний оголосити позачергову сесію протягом семи днів від дня отримання заяви ініціаторів її скликання. Зважаючи на те, що влада навряд чи захоче поспішати із цим, ми називаємо дату 29 січня. Хоча ми готові і швидше зібратися, до вказаного числа", - сказав у коментарі ВВС Україна член фракції УДАР Ростислав Павленко.

Він припустив, що вже у вівторок, 22 січня, заяву із 150-ма підписами депутатів опозиція передасть голові парламенту.

У той же час, дата 29 січня може бути зумовлена і тим, що до 5 лютого тривають парламентські канікули, і багато депутатів не змогли б прибути на засідання цього тижня.

"Це питання треба порушувати, пояснювати суспільству, чому воно виникло. Аби люди розуміли усю глибину і обставини останніх подій. Тим паче, що триває інформаційна експансія влади, яка нав'язує суспільству своє бачення і свою точку зору"

Ростислав Павленко, фракція партії УДАР

Член фракції партії "Свобода" Юрій Сиротюк повідомив ВВС Україна, що для його однопартійців "немає проблеми поставити підписи" і прибути на засідання, оскільки усі вони перебувають в Україні. "Але наскільки нам відомо, багато наших партнерів по опозиції - за межами країни", - сказав Юрій Сиротюк.

Вимоги опозиції

Опозиція домагається, аби у цей день була створена тимчасова слідча комісія "з розслідування порушень Конституції під час ув’язнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка", ідеться у повідомленні прес-служби "Батьківщини".

Окрім того, опозиція хоче порушити питання про відставку генерального прокурора Віктора Пшонки та про "політичну відповідальність голів СБУ та МВС за участь правоохоронних органів у політичних переслідуваннях". Опозиційні фракції вимагають присутності на засіданні Віктора Пшонки, міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та голови Служби безпеки України Олександра Якименка.

Опозиція хоче також почути звіт про "порушення працівниками правоохоронних органів конституційних прав та визначених законом гарантій діяльності народних депутатів, яке відбулося під час відвідування депутатами ув’язненої Юлії Тимошенко у харківській лікарні 18 січня".

У той день, як твердить опозиція, трьох жінок-депутатів, які дві доби перебували разом із екс-прем'єром, Клацнути підтримуючи її акцію громадянської непокори, співробітники правоохоронних органів Клацнути силою вивели із лікувального закладу.

Опозиція також вимагатиме створення слідчої комісії парламенту у справі про вбивство донецького бізнесмена і депутата Верховної Ради Євгена Щербаня у 1996 році.

Водночас, у коментарі ВВС Україна член фракції партії УДАР Ростислав Павленко визнав, що опозиції навряд чи вдасться домогтися відставки керівника Генеральної прокуратури.

"Прочитав запропонований порядок денний, можу сказати, що це, чесно кажучи, марення сивої кобили. [...] Я особисто не маю наміру йти на це дійство, де нам хочуть відвести роль підмостків у театрі із артистами погорілого театру "

Вадим Колесниченко, фракція Партії регіонів

"Але це питання треба порушувати, пояснювати суспільству, чому воно виникло. Аби люди розуміли усі обставини останніх подій. Тим паче, що триває інформаційна експансія влади, яка нав'язує суспільству своє бачення і свою точку зору", - сказав Ростислав Павленко.

Партія регіонів ще не визначилася

Фракція Партії регіонів ще не обговорювала питання про участь у позачерговій сесії та запропонований опозицією порядок денний, повідомив ВВС Україна заступник голови фракції Вадим Колесниченко.

Депутат сказав, що Клацнути заяви його колеги по фракції Володимира Олійника про те, що вони готові до обговорення запропонованих питань і що він особисто може поставити підпис за проведення сесії - це була "його особиста думка, яка має право на життя".

"Я особисто не бачу підстав щось обговорювати. Прочитав запропонований порядок денний, можу сказати, що це, чесно кажучи, марення сивої кобили. Ці питання жовані-пережовані, обговорювалися багато разів. Я не розумію, що ще можна обговорювати. Тому я особисто не маю наміру йти на це дійство, де нам хочуть відвести роль підмостків у театрі із артистами погорілого театру", - сказав ВВС Україна Вадим Колесниченко.

Депутат пояснив, що для того, аби сесія була легітимною, у засіданні має взяти участь не менше половини від чисельного складу Верховної Ради, тобто, щонайменше 226 депутатів.

"Інакше це буде не сесія, а збори народних депутатів", - сказав Вадим Колесниченко.

Три опозиційні фракції - "Батьківщина", УДАР та "Свобода" - разом мають 177 депутатських мандатів.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS