Развозжаєв у СІЗО побоюється за своє життя

Останнє поновлення: Понеділок, 21 січня, 2013 p., 13:42 GMT 15:42 за Києвом
Леонід Развозжаєв

Проти Леоніда Развозжаєва вже порушено чотири кримінальні справи

Російський опозиціонер Леонід Развозжаєв каже, що побоюється за своє життя і що стан його здоров'я останнім часом різко погіршився.

Тим часом суд у Москві визнав законним продовження його арешту до 1 квітня, відхиливши скаргу адвокатів.

"Я серйозно побоююся за своє життя і безпеку. Для цього є серйозні передумови і непрямі підтвердження", - сказав пан Развозжаєв, виступаючи по відеозв'язку із судом в понеділок.

Його адвокат Дмитро Аграновський повідомив Російській службі ВВС, що пан Развозжаєв, ще перебуваючи в СІЗО, отримав листівку з текстом, який був розцінений як погроза.

"Під час його етапування до Іркутської області йому теж надходили погрози, про це він сам розповідав нам минулого тижня", - додав адвокат.

Леонід Развозжаєв також поскаржився суду на серйозне погіршення стану здоров'я через етапування до Іркутська і сказав, що зараз дотримується "частково постільного режиму".

"Сам він каже, що у нього загострилися проблеми з хребтом, із ногами, із серцем. Усе це зафіксовано, це є в його медичній картці і про це було відомо до того, як його відправили в Іркутськ", - сказав адвокат Дмитро Аграновський.

Раніше пан Развозжаєв скаржився, що хворий на остеомієліт, а також потерпає від наслідків кульового поранення і психологічного розладу, який з'явився у нього, за його словами, після викрадення в Україні.

Скарга до Євросуду

Найближчими днями захист активіста має намір звернутися до Європейського суду з прав людини зі скаргою на нелюдське утримання опозиціонера у СІЗО.

"Важливо, аби ЄСПЛ втрутився і прийняв наше клопотання. Однак справа розвивається, і ми не знаємо, які ще звинувачення можуть висунути нашому підзахисному і що ще з ним захочуть зробити слідчі найближчим часом", - сказав пан Аграновський.

Нині щодо Леоніда Развозжаєва порушено вже чотири кримінальні справи.

Після арешту за справою про масові безлади активісту "Лівого фронту" пред'явили звинувачення в незаконному перетині російського кордону.

Пізніше щодо нього завели ще одну кримінальну справу за статтею "розбій". Слідчі підозрюють, що 15 років тому він разом зі спільниками пограбував місцевого бізнесмена в Ангарську.

Сам пан Развозжаєв свою вину не визнає, а його адвокати назвали нове звинувачення спробою тиску на підзахисного.

Кримінальні справи про "підготовку масових бездладів" та крадіжку об'єднані в одне провадження з іншою справою - про події на Марші мільйонів у Москві 6 травня.

Минулої п'ятниці стало відомо, що слідство порушило ще одну кримінальну справу проти активіста за статтею про свідомо неправдивий донос.

Більше на цю тему

Теґи

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS