На Балі британку засудили до страти за контрабанду наркотиків

Останнє поновлення: Вівторок, 22 січня, 2013 p., 14:13 GMT 16:13 за Києвом
Сендіфорд

Прокуратура просила для пані Сендіфорд 15 років, однак судді вирішили, що цього замало

Суд в Індонезії засудив 56-річну британку Ліндсі Сендіфорд до страти за контрабанду наркотиків.

Поліція острова Балі заарештувала її наприкінці травня минулого року, коли під час митної перевірки після авіарейсу із Бангкока у валізі жінки виявили 4,8 кг кокаїну.

Пані Сендіфорд наполягає на тому, що її силою змусили привезти наркотики на Балі.

Її адвокати заявили, що здивовані вироком і подадуть апеляцію.

Прокуратура вимагала засудити британку до 15 років ув'язнення. Але, за словами суддів, у її справі немає пом'якшувальних обставин.

Судді також заявили, що пані Сендіфорд підірвала імідж Балі як туристичного центру, а її дії заважали виконанню урядової програми із боротьби з торгівлею наркотиками.

За словами кореспондента ВВС в Джакарті Карішми Васвані, адвокат засудженої заявив, що судді вкрай рідко виносять суворіший за запропонований прокуратурою вирок.

Кореспондент ВВС додає, що сама пані Сендіфорд, як виглядало, теж була здивована суворістю вироку. Коли її виводили із залу суду після оголошення вердикту, вона покрила голову саронгом (традиційним одягом), аби приховати обличчя від камер.

Злочинне угрупування

Ліндсі Сендіфорд, яка народилася в місті Редкар на північному сході Англії, звинувачують у тому, що вона була ключовим членом злочинного угруповання, до якого входили троє інших британців, які займалися наркоторгівлею.

Минулого року британця Пола Білза засудили в Індонезії до чотирьох років в'язниці за володіння наркотиками, а англійку Рейчел Дугалл посадили на один рік за те, що вона не повідомила поліції про злочинну діяльність, пов'язану з торгівлею наркотиками.

Триває суд над ще одним англійцем, Джуліаном Пондером, який, як вважають, був партнером пані Дугалл. Обвинувачення каже, що він забирав кокаїн у пані Сендіфорд для подальшого продажу.

"Я б ніколи не стала займатися чимось подібним, якби життя моїх дітей не було в небезпеці і мені не потрібно було б захищати їх "

Ліндсі Сендіфорд, засуджена

Британська правозахисна організація Reprieve виступила на захист пані Сендіфорд. За словами представників організації, торговці наркотиками скористалися вразливістю жінки і погрожували її дітям.

Адвокат засудженої також заявляв у суді, що раніше вона страждала від психологічних проблем, і цим скористалися кримінальні угруповання.

У своїй офіційній заяві Ліндсі Сендіфорд вибачилася перед "Індонезійською республікою і народом Індонезії".

"Я б ніколи не стала займатися чимось подібним, якби життя моїх дітей не було в небезпеці і мені не потрібно було б захищати їх", - додала вона.

В іншій заяві, зачитаній під час судових слухань, її син Еліот написав, що його мати примусили торгувати наркотиками, коли виник конфлікт у зв'язку з орендною платою за його житло.

Суворі закони

"Ми можемо підтвердити, що громадянці Великобританії в Індонезії загрожує страта. Ми підтримуємо з нею контакт і надаємо їй консульську допомогу", - заявила представниця міністерства закордонних справ Британії.

"Великобританія виступає категорично проти смертної кари за будь-яких обставин", - додала вона.

Закони щодо боротьби з торгівлею наркотиками в Індонезії - одні з найсуворіших у світі, проте, як повідомляють кореспонденти ВВС, у країні рідко проводять страти.

За даними австралійського Інституту міжнародної політики Lowy, з 1998 року в Індонезії за злочини, пов'язані з торгівлею наркотиками, стратили п'ятьох іноземців.

Більшість із 40 іноземців, які чекають нині смертної кари в Індонезії, були засуджені за торгівлю наркотиками, але з 2008 року жоден смертний вирок не був виконаний.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS