Аварія на шахті Комсомолець Донбасу: звільнено шістьох осіб

Останнє поновлення: Вівторок, 22 січня, 2013 p., 17:52 GMT 19:52 за Києвом
Шахтарі

Родичі загиблих гірників мають отримати понад мільйон гривень на родину, пообіцяли в ДТЕК

Причиною аварії на шахті компанії ДТЕК "Комсомолець Донбасу", де 3 січня загинули троє гірників, стала людська помилка, свідчать висновки державної комісії з розслідування.

Результати роботи комісії, оприлюднені у вівторок у Донецьку, вказують, що співробітники шахти порушили правила використання апаратури сейсмічного контролю.

Внутрішнє розслідування у ДТЕК підтвердило висновки державних експертів.

З роботи звільнено шістьох осіб, у тому числі головного інженера шахти.

Обласна міліція розслідує кримінальну справу за фактом групового нещасного випадку.

"Експертна комісія кваліфікувала аварію як раптовий викид вугілля і газу інтенсивністю близько 540 тонн вугілля, при цьому виділилося понад 11 тисяч кубометрів метану, - розповів представник територіального управління Держгірпромнагляду Володимир Цимбаленко. – Виникненню викиду сприяло порушення технології ведення прогнозу викидонебезпеки вугільних пластів, а також неправильна кваліфікація загазованості виробки у другу зміну 30 грудня 2012 року".

Одразу після аварії батько одного із загиблих гірників – помічника начальника дільниці Романа Процика – заявляв журналістам про те, що в передостанній день минулого року у шахті вже був викид газу та звинуватив керівництво підприємства у порушенні правил безпеки.

Комісія із розслідування підтвердила факт, про який говорив батько шахтаря. За словами пана Цимбаленка, в інструкції до апаратури сейсмічного контролю, яка встановлена на шахті, передбачене коригування через певні періоди критичного рівня сигналу. Цього не було зроблено, тому серйозність ситуації на шахті недооцінили.

Відмовитися від завдання

Внутрішнє розслідування інциденту провели і в компанії.

"Наші висновки в цілому і в деталях збіглися із висновками комісії. До аварії призвела низка порушень з боку працівників шахти", - сказав директор із видобутку вугілля ДТЕК Андрій Смирнов.

"До аварії призвела низка порушень з боку працівників шахти"

Андрій Смирнов, директор із видобутку вугілля ДТЕК

Однак він заперечив закиди, що робітники начебто змушені працювати, незважаючи на небезпеку, оскільки повинні виконувати план.

"Це була перша зміна у році і в місяці, для них це не було визначальним. Не можна було рубати вибій, коли бачили, що його стан змінився", - сказав директор із видобутку.

Він додав, що за правилами компанії робітник може і повинен відмовитися від завдання, якщо його виконання загрожує життю і здоров’ю.

За підсумками розслідування із шахти звільнені шістьох осіб, серед них – головний інженер, начальник дільниці вентиляції і техніки безпеки та інші. Ще 15 осіб, із директором включно, притягнені до дисциплінарної відповідальності.

Генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко розповів, що родини потерпілих отримають одноразову допомогу у зв’язку із втратою годувальника, яка складатиметься із трьох джерел: за рахунок Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві, колективного договору та коштів самої компанії.

"Кожна родина отримає понад один мільйон гривень", - пообіцяв пан Тимченко.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS