Франція і Німеччина святкують 50 років дружби

Останнє поновлення: Вівторок, 22 січня, 2013 p., 12:45 GMT 14:45 за Києвом
Олланд і Меркель

Фото Меркель та Олланда на тлі Бранденбурзьких воріт

Франція і Німеччина відзначають у вівторок 50 річницю підписання договору, який допоміг примирити два народи після Другої світової війни.

Президент Франції Франcуа Олланд і канцлер Німеччини Ангела Меркель провели в Берліні переговори. В межах урочистих заходів відбудеться також спільна сесія парламентів обох країн.

Єлисейський договір підписали французький лідер Шарль де Голль і німецький канцлер Конрад Аденауер 22 січня 1963 року.

Попри всі позитиви і негативи у відносинах двох сусідніх країн, саме Берлін і Париж були ключовими рушіями створення Європейського Союзу.

Де Голль порівнював Європу з кінною каретою, де Німеччина виконує роль коня, а Франція - візника.

Саме співпраця між цими двома країнами стала наріжним каменем Європейського проекту, каже редактор ВВС з питань Європи Ґевін Г'юітт.

На відзначення ювілею, який обидві країни назвали "фестивалем дружби", у Франції і Німеччині випустили святкові набори поштових марок, монет та інших сувенірів.

Аналіз

Стівен Еванс, ВВС, Берлін

Обидва уряди дуже серйозно ставляться до цих урочистостей, що вказує на значення, якого країни надають двостороннім стосункам. Берлін на день перетворюється на місто помпезних церемоній.

Президент Олланд і канцлер Меркель беруть участь у заходах, які мають на меті продемонструвати міцність парнерства у серці Європи.

Це відносини, які мають свої плюси і мінуси. Прикладом останнього можуть бути суперечки між Парижем і Берліном з приводу економічної політики.

Канцлер Меркель у своєму тижневому подкасті каже, що відчуває "дуже велику близькість" із Францією. Але тут же додає з натяком: "Коли ми збираємося, то здебільшого знаходимо гарні рішення".

У Берліні поруч з німецькими державними прапорами вивішено французькі.

Також у вівторок понад 500 французьких парламентарів беруть участь у сесії Бундестагу в Берліні.

В програмі урочистостей також - спільна вечеря урядовців і святковий концерт.

У понеділок канцлер Ангела Меркель і президент Олланд провели переговори за закритими дверима.

Розбіжності зберігаються

Попри демонстрацію єдності, обидві країни по-різному дивляться на шляхи подолання кризи у єврозоні.

Президент Франції закликає до збільшення витрат як засобу стимулювання росту економіки. Він вважає помилковою політику німецького уряду, спрямовану на економію бюджетних коштів і скорочення дефіциту держбюджету.

Крім того, Франсуа Олланд досі не забув того, що канцлер Меркель відкрито підтримувала на президентських виборах у Франції його опонента Ніколя Саркозі, наголошує редактор ВВС з питань Європи.

Ще одним випробуванням для двосторонніх відносини стане криза в африканській Малі.

Париж надіслав туди 2000 французьких вояків, щоб зупинити наступ бойовиків-ісламістів, тоді як Берлін не хоче бути втягнутим у цей конфлікт.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS