Тимошенко відкидає підозри у причетності до вбивства Щербаня

Останнє поновлення: Вівторок, 22 січня, 2013 p., 12:43 GMT 14:43 за Києвом
Євгенія Тимошенко

Євгенія Тимошенко розповіла, що мама продовжує акцію громадянської непокори

Колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко не визнає обвинувачення в причетності до вбивства депутата Євгена Щербаня, заявила її дочка Євгенія Тимошенко.

"Моя мама хоче сказати, що вона не визнає ніякі повідомлення, ніякі обвинувачення, які їй були зачитані, тому що все це було зроблено незаконно, без присутності її адвокатів", - сказала Євгенія Тимошенко на брифінгу у вівторок, повідомляє прес-служба "Батьківщини".

У п'ятницю генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що Генпрокуратура завершила розслідування кримінальної справи про вбивство Євгена Щербаня в 1996 році, а Юлії Тимошенко вручене повідомлення про підозру в організації навмисного вбивства з корисливих мотивів разом з екс-прем'єром Павлом Лазаренком.

У прокуратурі наполягають, що "під час вручення Клацнути повідомлення про підозру засудженій Тимошенко не було порушено жодного її права, у тому числі і права на захист".

Відповідно до нового Кримінального процесуального кодексу, повідомлення про відмову у скоєнні злочину може передаватися через інших уповноважених осіб, що і було зроблено через керівництво Качанівської виправної колонії, повідомили у ГПУ.

На сайті Генеральної прокуратури з'явилося відео, на якому видно, як представник ДПтС зачитує і вручає Юлії Тимошенко повідомлення у підозрі скоєння злочину.

Тимошенко вказала ГПУ на правопорушення

Отримуючи повідомлення про статус підозрюваної, Юлія Тимошенко сказала представнику прокуратури, що це необхідно робити в присутності захисника.

Проглянутиmp4

У вас немає необхідної версії Флешплеєра

Вибрати інший медіа-плеєр

Непокора триває

Євгенія Тимошенко також сказала, що її мати продовжує акцію громадянської непокори і надалі перебуває в душовій кімнаті, де спить на тапчані.

За її словами, вимоги Юлії Тимошенко не тільки не були виконані, навпаки: умови її утримання погіршилися.

"Жодних перешкод зустрічі Євгенії Тимошенко із засудженою ніхто із представників відомства не робив, а Юлія Тимошенко сама відмовилася пройти до кімнати побачень"

Прес-служба ДПтС

Євгенія Тимошенко також зауважила, що протягом останніх трьох днів, стан здоров'я екс-прем'єра значно погіршився.

"У неї такий біль, що вона не може пересуватися", - цитує її прес-служба "Батьківщини".

Донька повідомила, що Юлія Тимошенко ще місяць тому скаржилася на болі в серці й підвищення тиску.

Раніше Євгенія Тимошенко написала листа, у якому, звертаючись до президента, представників влади, лікарів та працівників Качанівської колонії, заявила, що Клацнути переживає за здоров'я та життя своєї мами.

Донька Тимошенко також сказала, що у понеділок її не допускали на побачення з матір'ю.

У Державній пенітенціарній службі це заперечили.

"Жодних перешкод зустрічі Євгенії Тимошенко із засудженою ніхто із представників відомства не робив, а Юлія Тимошенко сама відмовилася пройти до кімнати побачень і проводити побачення зі своїм захисником, хоча захисник її там очікувала протягом певного проміжку часу", - сказано в повідомленні прес-служби ДПтС.

Доказів достатньо?

Генпрокурор Віктор Пшонка заявив, що зібрано достатньо матеріалів, які свідчать, що, перебуваючи на посаді керівника корпорації "Єдині енергетичні системи України", Юлія Тимошенко була пов'язана із перерахуванням значних коштів на рахунки осіб, які скоювали вбивство.

На думку слідства, мотивом організації Клацнути вбивства Євгена Щербаня є бізнес-конфлікт.

Крім того, генпрокурор зазначив, що кримінальна справа щодо вбивства Євгена Щербаня об’єднана в одне провадження зі справою про борги ЄЕСУ перед міністерством оборони Росії.

У "Батьківщині" називають заяву генпрокурора замовною і твердять, що "влада перейшла всі межі здорового глузду і досягла дна правового нігілізму та морального падіння".

Дострокова сесія

Опозиція хоче домогтися проведення Клацнути позачергової сесії Верховної Ради наступного тижня.

"Орієнтовна дата - 29 число, але у зв'язку із затримкою у видачі підписних листів її (сесію) уже перенесено на 30 число", - повідомив керівник фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк, якого цитують Клацнути "Українські новини".

Опозиційні депутати домагаються розслідування порушень під час ув’язнення Юлії Тимошенко і Юрія Луценка та вимагають відставки генпрокурора Віктора Пшонки.

"Орієнтовна дата - 29 число, але у зв'язку із затримкою у видачі підписних листів її (сесію) уже перенесено на 30 число"

Арсеній Яценюк, керівник фракції "Батьківщина"

За словами пана Яценюка, у вівторок вранці депутати від "Батьківщини" одержали в апараті парламенту підписні листи, необхідні для скликання позачергової сесії, і зараз підписують їх.

Партія регіонів ще не визначилася, чи братиме участь у сесії. Заступник голови фракції Вадим Колесниченко повідомив ВВС Україна, що він не бачить підстав щось обговорювати, а запропонований порядок денний назвав "маренням сивої кобили".

Для того, аби сесія була легітимною, у засіданні має взяти участь щонайменше 226 депутатів.

Три опозиційні фракції - "Батьківщина", УДАР та "Свобода" - разом мають 177 депутатських мандатів.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS