"Нічия" в Ізраїлі: Нетаньяху пробує сформувати уряд

Останнє поновлення: Середа, 23 січня, 2013 p., 16:37 GMT 18:37 за Києвом
Нетаньяху

Біньямін Нетаньяху подякував виборцям "за можливість очолити Ізраїль втретє"

В Ізраїлі після виборів, на яких правий і лівоцентристський блоки отримали по 60 місць у парламенті, почалися коаліційні переговори.

Очікується, що президент Шимон Перес запросить прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху сформувати новий уряд.

Блок прем'єра "Лікуд-Бейтену" втратив чверть місць у Кнессеті, однак залишився найбільшою групою, до якої входить 31 парламентар.

Прем'єр запропонував співпрацю новоствореній партії "Єш Атид", яка здивувала спостерігачів другим результатом - 19 місць.

Однак її лідер, популярний колишній телеведучий Яір Лапід, вимагає змінити закон, за яким студенти ультраортодоксальних єврейських семінарій можуть відстрочувати військову службу. Релігійно налаштовані сили в нинішній коаліцій рішуче виступають проти таких змін.

Пан Лапід також сказав, що приєднається лише до того уряду, який зобов'яжеться відновити мирний процес з палестинцями, що був заморожений після приходу на посаду пана Нетаньяху.

Результати виборів

У середу ізраїльські ЗМІ повідомили, що після підрахунку 99,8% голосів партії пана Нетаньяху "Лікуд" та ульранаціоналістичної "Ізраїль Бейтену" ("Наш дім Ізраїль") отримали 31 місце. Ці сили йшли на вибори спільним списком і втратили 11 місць порівняно з минулими виборами, на яких вони теж виступали разом.

Лапід

Колишній журналіст Яір Лапід заявив, що підтримає пана Нетаньяху лише за умови, що той боротиметься за мир з палестинцями

Ультранаціоналістична партія "Єврейський дім", яка відкидає ідею незалежної палестинської держави, отримала 11 місць. Стільки ж має ультраортодоксальна релігійна партія "Шас".

Ще одна ультраортодоксальна партія отримала сім місць. Відтак праві сили загалом мають у парламенті 60 представників - рівно половину.

Раніше прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху пообіцяв сформувати "настільки широкий уряд, наскільки це можливо".

Тепер аналітики передбачають тижні політичних дискусій та переговорів щодо формування уряду. Не відкидають оглядачі і той варіант, що альянс пана Нетаньяху може опинитись у опозиції.

За мандати боролись 32 партії, але пройдуть до Кнессету лише ті, хто подолає 2% бар'єр. Офіційні результати виборів з'являться лише за тиждень - 30 січня.

На відміну від попередніх виборів, цього разу питання становлення ізраїльсько-палестинського миру не отримало провідних місць у програмах партій.

Соціологічні опитування показали, що найбільше людей хвилюють соціальні та економічні питання.

Пан Нетаньяху закликав до позачергових виборів у жовтні минулого року - через те, що його коаліція не змогла узгодити річний бюджет.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS