Справа Павличенків: у Києві слухають апеляцію

Останнє поновлення: Середа, 23 січня, 2013 p., 10:33 GMT 12:33 за Києвом
Протест проти вироку Павличенкам

Серед учасників акцій протесту багато футбольних фанатів

В Апеляційному суді Києва почався розгляд скарги батька і сина Дмитра та Сергія Павличенків, засуджених за вбивство судді Шевченківського райсуду столиці.

Біля будівлі суду зібралося близько сотні людей, повідомляють очевидці.

У залі суду перебувають депутати парламенту Андрій Іллєнко, Ігор Мірошниченко та Юрій Сиротюк (всі – члени фракції "Свобода"). Повідомляється, що на засіданні суду присутні самі засуджені батько та син Павличенки.

Як передає Клацнути УНІАН, на початку судового засідання Дмитро Павличенко попросив суд зняти йому наручники, але суддя зазначив, що оскільки він засуджений до довічного ув’язнення, то законом такого не передбачено.

Пізніше суддя дозволив конвою виконати прохання засудженого, щоб він мав можливість робити записи.

Раніше повідомлялося, що 2 жовтня минулого року Голосіївський райсуд Києва засудив Дмитра Павличенка до довічного ув’язнення, а його сина Сергія Павличенка, який належить до вболівальників ФК "Динамо", - до 13 років позбавлення волі за вбивство судді.

Сергій Зубков був убитий 21 березня 2011 року в під'їзді свого будинку в Києві.

По багатьох містах України футбольні фанати різних українських клубів провели акції на підтримку батька і сина Павличенків. Їх учасники, здебільшого переконані, що засуджені насправді не причетні до вбивства.

14 січня Апеляційний суд Києва вирішив провести часткове судове слідство в рамках розгляду скарги на вирок Павличенкам.

Суд зобов’язав Управління пенітенціарної служби у середу доставити підсудних до Апеляційного суду для подальшого допиту і дослідження матеріалів справи.

У своїй скарзі на вирок батько і син Павличенки просять генерального прокурора Віктора Пшонку порушити кримінальну справу проти слідчого столичної прокуратури, який, за їхнім твердженням, сфальсифікував матеріали допиту одного з основних свідків.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS