Бігун Пісторіус відкидає звинувачення у вбивстві

Останнє поновлення: П'ятниця, 15 лютого, 2013 p., 18:30 GMT 20:30 за Києвом
Пісторіус

Оскара Пісторіуса обвинувачують в умисному вбивстві

Південноафриканський паралімпійський чемпіон Оскар Пісторіус не визнає себе винним у вбивстві своєї дівчини. Відповідне обвинувачення йому офіційно пред'явили у суді у п'ятницю, 15 лютого.

Почувши те, що його звинувачують в умисному вбивстві, спортсмен заплакав.

Напередодні у нього вдома знайшли застрелену модель Ріву Стінкамп, яка була його подругою. Повідомляється, що вони зустрічалися з листопада.

Заява про звільнення його під заставу була відкладена до наступного вівторка, і до тих пір спортсмен залишатиметься під вартою. І захист, і обвинувачення погодились, що поки що його краще тримати у поліцейському відділку, ніж у в'язниці.

У заяві спортсмена, оприлюдненій його агентом, сказано, що він оскаржуватиме обвинувачення.

"По-перше, і це найголовніше зараз, всі наші думки мають бути з родиною та друзями Ріви Стінкамп", - також відзначено у заяві Оскара Пісторіуса.

Члени родини обвинуваченого, які прийшли на судове засідання, підійшли до пана Пісторіуса, щоб доторкнутись до його плеча. Підтримати спортсмена прийшли його сестра Еймі, брат Карл та батько Хенке.

На слухання справи прийшли також десятки журналістів. Прямі трансляції засідання суд заборонив.

Пана Пісторіуса доправили до суду у поліцейській машині, звідки він вийшов, прикриваючи обличчя піджаком та блокнотом.

Ріва і Оскар

Останнім часом Оскара Пісторіуса бачили у товаристві Ріви Стімкамп

Судово-медичні експерти продовжать обстежувати будинок, де була вбита пані Стінкамп. Судмедекспертиза тіла призначена на п'ятницю, 15 лютого, проте поліція каже, що результати оприлюднені не будуть.

За повідомленням поліції, жінка отримала чотири вогнепальні поранення - в голову та верхню частину тіла - і померла на місці події.

У поліції додали, що вже були повідомлення про інциденти за даною адресою, і назвали їх "побутовими чварами".

Деталі інциденту поки не відомі. Повідомляється, що, можливо, Пісторіус переплутав жінку з грабіжником і відкрив вогонь у своєму будинку в Преторії. У поліції заявили, що здивовані такими припущеннями.

Герой спорту

26-річний Клацнути Оскар Пісторіус відомий завдяки своїм олімпійським досягненням. Він увійшов в історію, ставши першим спринтером з ампутованими нижніми частинами обох ніг, який взяв участь в Олімпіаді.

Чотирикратний паралімпійський чемпіон позбувся ніг невдовзі після народження.

На літніх Олімпійських іграх, які у 2012 році відбулися у Лондоні, він фінішував другим у 400-метровому забігу. Пісторіус відомий як "Бігун по лезу" ("Blade Runner") – через свої протези з вуглецевого волокна.

"Його ім'я відоме у кожній родині. Він герой спорту у ПАР. Звісно, він людина, яка зазнала величезних труднощів та пережила трагедію в особистому житті"

Деніел Сайлк, спортивний коментатор

У 2008 році йому заборонили змагатися на рівних з іншими спортсменами, оскільки Міжнародна федерація легкоатлетичних федерацій постановила, що протези дають спортсменові перевагу. Однак пізніше Спортивний арбітражний суд скасував це рішення.

Досягнення Оскара Пісторіуса зробили його "живою легендою", розказав ВВС спортивний коментатор з ПАР Деніел Сайлк.

"Його ім'я відоме у кожній родині. Він герой спорту у ПАР. Звісно, він людина, яка зазнала величезних труднощів та пережила трагедію в особистому житті", - розповів він.

Ед Ворнер, голова Організації легкої атлетики Великої Британії, заявив, що про інцидент мало відомо, але назвав його "шокуючим та дуже сумним".

"Пісторіус є однією з найбільших ікон паралімпійської і легкої атлетики також", - сказав він.

Міжнародний паралімпійський комітет також відмовився прокоментувати інцидент, посилаючись на те, що триває розслідування.

Більше на цю тему

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS