В Італії обирають парламент

Останнє поновлення: Неділя, 24 лютого, 2013 p., 09:52 GMT 11:52 за Києвом
Вибори

Виборчі дільниці працюватимуть в неділю та понеділок

В Італії голосують на виборах до парламенту, які вважають ключовими не лише для вирішення економічних проблем країни, але і стабільності всієї Єврозони.

Голосування триватиме два дні і завершиться в понеділок вдень.

Правоцентристський блок колишнього прем'єра Сільвіо Берлусконі, згідно з опитуваннями, в останні тижні впевнено скорочував розрив із фаворитом гонки - лівоцентристської коаліцією, яку очолив Пьер Луїджі Берсані.

У суботу Сільвіо Берлусконі дав розгоронуте інтерв'ю грецькому телебаченню - його опоненти негайно назвали це порушенням правил виборчої кампанії і заборони на ведення агітації за день до виборів.

Проте пізніше у виборчому штабі Берлусконі пояснили, що інтерв'ю записали з умовою, що показувати його будуть в понеділок, після закриття виборчих дільниць.

У виборах також бере участь центристська коаліція, яку очолює чинний прем'єр Маріо Монті.

За даними соціологічних опитувань, багато жителів Італії готові віддати свої голоси за "Рух п'яти зірок" популярного коміка Беппе Грілло, неофіційним гаслом кампанії якого є "ті, хто проти всіх".

Вибори проходять на два місяці раніше від запланованого терміну, оскільки блок Берлусконі відмовив у підтримці технократичному уряду Монті.

Він Клацнути подав у відставку 22 грудня 2012 року, після чого президент країни Джорджо Наполітано Клацнути розпустив парламент країни.

Пан Монті став прем'єр-міністром у листопаді 2011 року після того, як правоцентристський уряд Сильвіо Берлусконі пішов у відставку на тлі фінансової та економічної кризи.

"Підвішений парламент"?

Вибори в Італії відбуваються на тлі глибокої рецесії і політики скорочення витрат, яка викликає масове громадське невдоволення.

Берсані

Екс-комуніст Берсані сподівається очолити італійський уряд

За ходом голосування уважно стежать у Брюсселі, звертаючи увагу на необхідність і далі підтримувати політику жорсткої економії, життєво важливу для стабільності всієї Єврозони.

У неділю голосування триватиме з 8 ранку до 22 години за місцевим часом. Виборчі дільниці знову відчинять в понеділок о 8 ранку, а зачинять в 15.00. Перші результати голосування очікують до вечора понеділка.

У виборах нижньої і верхньої палат італійського парламенту мають право брати участь 47 мільйонів жителів Італії.

Згідно з опитуваннями, лівоцентристська "Демократична партія" Берсані очолювала рейтинги, набираючи 35% голосів.

Колишній комуніст П'єр Луїджі Берсані пообіцяв і далі проводити реформи, розпочаті Маріо Монті. Однак, на його думку, в ЄС мають більше робити для того, щоб стимулювати економічне зростання і створювати робочі місця.

Сильвіо Берлусконі за останні тижні скоротив розрив зі своїм опонентом, критикуючи політику економії.

Третім за кількістю можливих голосів, згідно з опитуваннями, на виборах є "Рух п'яти зірок" шоумена Беппе Грілло.

Експерти вважають, що результат волевиявлення аж ніяк не вирішений остаточно, і є велика ймовірність появи так званого "підвішеного парламенту", - ситуації, за якої у жодної з політичних сил не буде більшості.

"Підвішений парламент може знову занурити Італію та Єврозону в безодню кризи", - вважають експерти компанії Capital Economics.

Більше на цю тему

Теґи

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS