Опозиція оголосила про початок акції "Вставай, Україно!"

Арсеній Яценюк, Олег Тягнибок
Image caption На прес-конференції не було представників УДАРу, але лідери опозиції запевняють, що партія Кличка приєднається до протестів

Опозиційні партії планують із 14 березня розпочати всеукраїнську акцію "Вставай, Україно!". Акції проходитимуть у кожному обласному центрі до 18 травня, коли в Україні відзначають День Європи.

Акції пройдуть під гаслами про відставку президента Віктора Януковича і дострокові президентські вибори, а також за соціальні та економічні права.

"Ми хочемо, щоб люди висловили свою позицію, що вони хочуть змін в цій країні, що вони не хочуть цього президента, що в нас є наш соціально-економічний пакет, який повинен бути негайно виконаний", - заявив один із лідерів "Батьківщини" Арсеній Яценюк, якого цитує партійний сайт.

"Наше завдання сьогодні як опозиції - боротись не тільки в стінах українського парламенту, але і поза межами парламенту, тому що політична сила має силу тільки тоді, коли вона підтримується народом України", - наголосив Арсеній Яценюк.

"Політична зима Януковича завершилася. Тепер починається опозиційна весна", - додав він.

Як повідомили на прес-конференції, він, а також лідер партії "Свобода" Олег Тягнибок, акція розпочнеться у четвер, 14 березня у Вінниці, у п’ятницю заплановані мітинги в Ужгороді, в суботу – у Львові.

Олег Тягнибок сказав, що метою протестів також є визначення кількості протестного населення, яке в майбутньому буде готовим боротися за свої права.

"Ми збиратимемо інформацію про цих людей, які завтра разом з нами будуть готові до радикальніших форм боротьби. У нас є козирний туз – це народ України, який чекає конкретних дій від опозиції", - заявив лідер "Свободи".

Серед учасників прес-конференції не було лідера УДАРу Віталія Кличка.

Проте раніше, 9 березня, на мітингу з нагоди 199-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка, коли опозиційні лідери оголосили про початок "національної мобілізації проти режиму Віктора Януковича", лунали запевнення у тому, що акцію підтримують усі три опозиційні сили.

"Всі опозиційні сили домовлялись, тому це буде спільний тур. Люди хочуть побачити, що опозиція єдина, люди хочуть відчути, що ми в нашій єдності є дуже сильні, і що в нашій єдності ми здатні перемогти і Партію регіонів, і режим Януковича", – заявляв Арсеній Яценюк 9 березня.

Новини на цю ж тему