Сі Цзіньпін став новим керівником Китаю

Китайські лідери
Image caption У Китаї завершується "церемоніал" передачі влади від попередніх керівників до нових. Ху Цзіньтао (ліворуч) та Сі Цзіньпін (праворуч)

Китайські збори народних представників оголосили, що новим головою КНР став Сі Цзіньпін. На посаді генерального секретаря він замінив Ху Цзіньтао, який очолював Китай 10 років.

Це призначення було цілком прогнозованим - у листопаді 2012 року під час з'їзду китайської Компартії у Пекіні Сі Цзіньпіна було обрано лідером партії і офіційно оголошено наступником Ху Цзіньтао.

Проте у "церемоніальному" голосуванні у Домі народних зборів взяли участь майже три тисячі делегатів.

Ім'я нового керівника уряду Китаю має стати відомо у п'ятницю. Очікується, що нинішнього прем'єра Вень Цзябао замінить Лі Кецян.

Не зважаючи на те, що обидві посади офіційно є виборними, голосування вважається суто формальним.

Голосування 14 та 15 березня завершує передачу влади у Китаї від старої до нової команди керівників.

59-річний Сі Цзіньпін - син ветерана китайської комуністичної революції, і, як називають його оглядачі, представник "золотої китайської молоді", просування якої кар'єрною драбиною було зумовлене передусім родинними зв'язками.

Проте з того часу, як його було обрано лідером Компартії, китайські ЗМІ намагаються представити його як "людину із народу", яка не дозволяє собі користуватися перевагами своєї високої посади.

Преса також цитує його висловлювання щодо необхідності боротьби із корупцією на всіх рівнях. У своїх промовах новий китайський лідер попереджав також про можливі народні протести, якщо привілеї для партійного керівництва не будуть обмежені.

Утім, заяви про необхідність боротьби із корупцією робив і попередній китайський лідер Ху Цзіньтао.

До свого призначення у вищий керівний орган країни - Постійний комітет Китайських зборів народних представників, що відбулися у 2007 році, товариш Сі працював на керівних партійних осадах у провінції Чжецзян та у Шанхаї.

Сі Цзіньпін перебирає владу у Китаї у часи, коли населення країни, з одного боку, стає заможнішим, але з іншого - більш схильним до протестів через майнову нерівність, що зростає, екологічні проблеми та занепокоєння щодо харчової безпеки. у галузі зовнішньої політики його прихід до влади відбувається на тлі загострення конфліктів у азійському регіоні, зокрема, територіальних суперечок із Японією.

Очікується, що перший закордонний візит новий лідер КНР здійснить до ПАР, де наприкінці березня відбудеться саміт країні БРІКс (Бразилія, Росія, Індія, Китай). Крім того, Сі Цзіньпін має відвідати Росію найближчим часом.

Новини на цю ж тему