У Китаї Лі Кецян став новим головою уряду

Лі Кецян, новий голова уряду Китаю
Image caption Лі Кецян намагається демонструвати образ сучасного, розумного і людяного політика

Лі Кецян обраний на посаду прем'єр-міністра Китайської народної республіки.

Кандидатуру 57-річного Лі Кецяна, члена постійного комітету політбюро ЦК Компартії Китаю і колишнього секретаря Компартії провінції Хунань, виніс на голосування Всекитайської палати народних представників Сі Цзіньпін, обраний напередодні головою КНР. За його кандидатуру проголосували 2940 депутатів, троє були проти і шість членів парламенту утрималися.

Лі Кецяна обрали на посаду голови уряду терміном на п'ять років, але передбачається, що - як і його попередник Вень Цзябао - він перебуватиме у кріслі прем'єра два терміни.

Лі Кецян вже оголосив про плани провести реструктуризацію уряду і заявив, що деякі міністерства будуть ліквідовані, інші, навпаки, розширені.

Син чиновника, він став наймолодшим главою провінції Хенань. Саме під час його головування в провінції розгорівся скандал через зараження людей ВІЛ, яке сталося в результаті переливання крові.

Лі Кецян вільно говорить англійською і має ступінь доктора економічних наук.

Кореспондент ВВС у Пекіні Мартін Пейшенс каже, що новий китайський прем'єр культивує образ сучасного, розумного і готового прислухатися до людей політика. Однак він неодноразово демонстрував своє вміння бути безжальним в ситуації, коли йдеться про репутацію Компартії, каже журналіст.

Президент США Барак Обама привітав нового главу КНР Сі Цзіньпіна з обранням на головний пост в Китаї. Він повідомив, що найближчим часом відправить до Китаю міністра фінансів США Джекоба Лю і держсекретаря Джона Керрі для встановлення відносин з новим керівництвом країни.

Новини на цю ж тему