Європарламент підтримав спрощення візового режиму з Україною

Європарламент
Image caption Угода про спрощення віз з Україною була підписана 23 липня 2012 року у Брюсселі

Європейський парламент ратифікував угоду про внесення змін до договору між Україною і ЄС про спрощення оформлення віз. Таке рішення ухвалили у четвер, 18 квітня, на сесії Європарламенту в Страсбургу.

"За" проголосували більшість депутатів, зареєстрованих у залі. Голосування проводили підняттям рук.

Угода про внесення змін передбачає розширення переліку осіб, які надаватимуть меншу кількість документів на отримання візи.

Зокрема, спрощуються вимоги для оформлення документів для представників технічного персоналу, що супроводжує журналістів, водіїв, які перевозять міжнародний вантаж, близьких родичів громадян, що проживають на території країн-членів ЄС і є громадянами однієї із країн ЄС.

Також це стосується представників релігійних громад, учасників офіційного транскордонного співробітництва з ЄС, учасників офіційних освітніх програм обміну, семінарів, курсів, конференцій, а також представників різних професій, які беруть участь у міжнародних виставках, конференціях і семінарах.

Якщо заявник просить розглянути його заявку протягом трьох днів на підставі того, що він проживає далеко від диппредставництва, країни-члени ЄС можуть стягувати за оформлення візи 70 євро.

Документ також передбачає можливість безвізових поїздок до ЄС для власників службових біометричних паспортів.

Угоду підписали 23 липня минулого року, а 22 березня її ратифікував український парламент.

Голосуванню передували дебати щодо ситуації з правами геїв в Україні. З вимогою провести їх виступили представники групи ліберальних партій Європарламенту, яких непокоїть те, що в українському парламенті залишаються на розгляді проекти законів, які можуть дискримінувати права геїв.

Офіційним приводом для дебатів стали зареєстровані в українському парламенті наприкінці минулого року два проекти законів, які передбачали кримінальну відповідальність за пропаганду гомосексуалізму.

Один з законопроектів навіть був схвалений парламентом у першому читанні перед парламентськими виборами, що одразу викликало критичну реакцію Євросоюзу та Ради Європи.

Віце-президент Єврокомісії Оллі Рен на обговоренні 16 квітня наголосив, що спрощення візового режиму спрямоване передусім, на громадян України.

"Запропонована візова лібералізація не подарунок владі, а спрямована на все українське суспільство", - сказав член Єврокомісії від Фінляндії після того, як перерахував нові можливості, що мають відкритися в рамках нової угоди про спрощення оформлення віз.

Представники політичних груп в цілому погодилися з точкою зору Оллі Рена.

"Що важливо зараз – не на користь влади, а на користь населення в цілому, - ми маємо відкрити кордони", - заявив, виступаючи від імені групи народних партій віце-президент Європарламенту Яцек Проташевіч.

Новини на цю ж тему