Одарич називає незаконним своє звільнення з посади мера Черкас

Сергій Одарич
Image caption Сергій Одарич збирається оскаржувати своє звільнення

Сергій Одарич заявив, що вважає нелегітимним рішення про дострокове припинення його повноважень як міського голови Черкас.

Як сказано на сайті черкаської міської ради, пан Одарич "звертатиметься до прокуратури та суду щодо визначення його законності чи незаконності".

"Ніхто не давав права депутатам відсторонювати мене від посади. У законодавстві чітко визначено, що такі дії депутатів можливі лише за умови, якщо я порушив би закон. Це має довести суд. Недовіру міському голові може висловити громада, яка обирала його", - наголосив пан Одарич, якого цитує кореспондент ВВС Україна у Черкасах.

У середу ввечері депутати Черкаської міської ради проголосували за дострокове припинення повноважень мера міста Сергія Одарича.

На засіданні 24 березня 40 депутатів з 42 присутніх проголосували "за" припинення повноважень мера. Рішення про відставку мера ініціювали представники фракції Партії регіонів.

Проте щодо легітимності такого рішення має сумніви голова комісії з питань місцевого самоврядування депутатської діяльності, етики, регламенту, інформації, законності та правопорядку Черкаської міської ради Наталія Даньковська.

Вона каже, що відповідно до Закону України про місцеве самоврядування, якщо міський голова присутній на сесії, він включається до загального складу ради. Тобто загальний склад ради - це 61 особа, а не 60. Відповідно, дві третини - це 41.

Не пустили до кабінету

Обов’язки міського голови Черкас виконує секретар міської ради Віктор Горкун.

"Сьогодні також відбулася офіційна процедура передачі печаток міської ради і виконавчого комітету", - цитує сайт міськради пана Горкуна.

Натомість у четвер, 25 квітня, пана Одарича не впустили до його робочого кабінету.

"Зранку приватна охоронна фірма, яка відмовилась називатися, заблокувала мені доступ до робочого кабінету", - написав пан Одарич на своїй сторінці у Facebook.

Прес-служба Партії регіонів цитує депутата парламенту Михайла Чечетова, який наполягає на тому, що відставка Сергія Одарича була цілком легітимною.

Пан Чечетов також розкритикував міську владу Черкас за нецільове використання коштів та непрофесійність.

Колапсу не буде

Позафракційний міський депутат Олександр Радуцький, який не так давно залишив лави партії "Вільних демократів", лідером якої є пан Одарич, підтримав відставку мера: "Все відбулося демократично. Він достойно провів цю сесію. Хочеться подякувати йому, що усі шість років він керував містом".

"З відставкою мера у місті колапсу не буде. Ми з колегами домовилися, що критеріями вибору наступних очільників міста буде будуть виключно професійні", - прокоментував ситуацію позапартійний депутат міськради Володимир Мамалига.

Голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб вважає відставку Сергія Одарича назрілою і вчасною. Зокрема в очільника області були питання щодо бюджету розвитку Черкас: "Минулого року було закладено 180 млн, а що у місті змінилося? Цього року – більше 160 млн грн., які розподілено не так, як треба".

Як передає наш кореспондент, переважна більшість містян негативно ставиться до несподіваної відставки мера. Кажуть, що він таки, попри усі недоліки, чимало зробив для міста. Головне, каже мешканка міста Лідія, щоб міський голова був умілим господарником, це Сергієві Одаричу вдавалося.

Мешканка міста Майя каже, що останній міський голова за свою каденцію вклав у благоустрій Черкас рівно стільки, скільки ж і взяв.

Арсеній Яценюк, перебуваючи у Черкасах сказав, що вибори міського голови Черкас через 60 днів покажуть, наскільки виправдане було рішення відставки мера.

Новини на цю ж тему