Путін сказав росіянам, що любить Україну

Володимир Путін Копирайт изображения AFP
Image caption Володимир Путін відповідав на запитання і вирішував проблеми росіян у ході "прямої лінії"

Президент Росії Володимир Путін у рекордно довгому спілкуванні з російськими громадянами в межах "прямої лінії з народом" заявив, що згідно з розрахунками економістів, економіка України могла б отримувати 9-10 млрд на рік завдяки можливому вступу до Єдиного економічного простору.

Російський президент сказав, що поважає зовнішньополітичний вибір Києва, хоч і дав зрозуміти, що він особисто бачить переваги інтеграції України в Митний союз.

Він сказав, що українську і російську економіку, як і економіки України та інших країн Митного союзу - Білорусі та Казахстану, - пов'язує розгалужена система кооперації, відмова від якої завдасть учасникам цієї співпраці великих втрат.

"Якщо Росія ще в змозі якось відновити ці втрати, то для України це буде вкрай складно. Боюся, що це може призвести в окремих галузях виробництва до деіндустріалізації", - сказав Володимир Путін.

Про любов до України

Російський президент повернувся до теми України, відповідаючи на запитання російського паралімпійця про те, чому в Росії досі немає спеціалізованого басейну, який має "навіть Україна".

Відповідаючи на запитання спортсмена про те, невже Росія гірша за Україну, Володимир Путін сказав: "Знаєте, якщо ми вважаємо, що ми когось поважаємо, то маємо визнати, що цей хтось у чомусь кращий за нас, зокрема Україна може бути в чомусь кращою за нас. Чому ні?"

"Я люблю українську культуру, український народ. Це частина нашої душі, на мою думку. Що ж тут дивного, якщо вони у чомусь нас обігнали", - додав він.

Заперечення репресій

Володимир Путін відкинув твердження, що Росія скочується до доби сталінських репресій.

Головний редактор радіостанції "Ехо Москви" Олексій Венедиктов, який поставив президенту це запитання, сказав, що в країні відроджуються політичні судові процеси. Він згадав справи панк-групи Pussy Riot та Олексія Навального, а також про численні репресивні закони, прийняті російський парламентом.

"Сталінізм пов'язаний з культом особи, масовими порушеннями закону, репресіями і таборами. Нічого подібного в Росії немає і, сподіваюся, вже ніколи не буде. Суспільство у нас інше і ніколи цього не допустить", - відповів Путін.

На ті нечисленні гострі питання, які були йому поставлені, Путін відповідав в основному розлого і ухильно, уникаючи згадки імен своїх політичних опонентів. Зокрема, у відповіді про опозиційного блогера Навального Володимир Путін спромігся ні разу не назвати його на ім'я.

Листи Березовського

Телеведучий Першого каналу попросив Володимира Путіна прояснити питання про те, чи писав йому перед смертю листи опальний олігарх Борис Березовський. Путін, підкресливши, що не хотів би про це говорити, сказав, що листи були - і не один.

За словами Путіна, в посланнях Березовський писав, що припустився багатьох помилок, завдав шкоди, просив пробачити і дати йому можливість повернутися на батьківщину.

Обидва листи передали бізнес-партнери Березовського, повідомив Путін.

"Ну, воно ж мало досить особистий характер ... У мене були колеги, які просили його розголосити. Вдячний Господу за те, що він мене від цього уберіг", - так Володимир Путін пояснив причини того, чому не повідомив про листи Березовського.

За його словами, на листи Березовського він не відповів.

"Пряма лінія" у цифрах

Пан Путін побив власний рекорд тривалості спілкування з росіянами: пряма лінія з президентом тривала 4 години 47 хвилин.

Згідно з даними організаторів "прямої лінії", за чотири дні вони отримали близько 2 млн звернень - в тому числі 1,5 млн дзвінків і 300 тисяч текстових повідомлень. У ході прямого ефіру оператори приймали 3 тисячі дзвінків на хвилину.

"Пряма лінія", в ході якої Путін відповідав на запитання громадян, проводилася в 11-й раз.