Сікорський: зараз асоціацію з Україною не підписали б

Радослав Сікорський
Image caption Радослав Сікорський назвав три найближчі місяці критичними

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський сказав, що в України є "три критичні місяці", аби усунути всі перешкоди для підписання угоди про Асоціацію з ЄС.

Як передає кореспондент ВВС Україна, пан Сікорський на брифінгу у Києві також наголосив, що, якби рішення про підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом ухвалювалося зараз, то "відповідь була би ні".

Міністри закордонних справ Польщі, Литви, Нідерландів та Данії перебувають з візитом у Києві. Вони зустрілися із президентом Віктором Януковичем та представниками опозиції.

За словами пана Сікорського, вони приїхали до Києва, аби переконати українську владу "пришвидшити реформи".

Їдуть з кращим настроєм, ніж приїхали

Голова польського МЗС під час зустрічі із Віктором Януковичем подякував йому за помилування екс-голови МВС України Юрія Луценка, наголосивши, що це "справило дуже хороше враження".

"Я повертаюся із Києва з більшими сподіваннями на підписання угоди про асоціацію, ніж коли я їхав сюди. Я побачив велике бажання зробити все для підписання цього документу як збоку української влади, так і опозиції", - заявив польський міністр.

Серед головних умов, які має виконати Україна перед ЄС для підписання угоди з ЄС, дипломати назвали усунення вибіркового правосуддя і ухвалення пакету законів, спрямованих на запобігання випадків такого правосуддя, а також ухвалення пакету законів, які гарантували б чесні та прозорі вибори.

Відповідаючи на пряме запитання, чи не ставить нині Брюссель умовою підписання угоди звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко, Лінас Лінкявічюс, міністр закордонних справ Литви, яка перебере на себе головування у ЄС у другій половині року, сказав, що "якщо Україна має усунути ті сумніви, що в країні є вибіркове правосуддя, то це буде підтвердженням таких намірів".

Асоціація: буде - не буде?

За повідомленням прес-служби президента, Віктор Янукович після зустрічі із європейськими дипломатами висловив упевненість, що Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС будуть підписані під час саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі в листопаді.

"Переконаний у тому, що наші зусилля приведуть до успіху, - сказав пан Янукович. - Ваш сьогоднішній візит є підтвердженням того, що ми цю справу робимо спільно".

Image caption Європейські дипломати побачили поступ у реформах в Україні. Як це вплине на асоціацію?

Водночас канцлер Німеччини Ангела Меркель тиждень тому висловила сумнів у тому, що угода про асоціацію з Україною буде підписана найближчим часом. Вона заявила, що справа Юлії Тимошенко - не єдина перешкода на цьому шляху.

"Йдеться в цілому про правову систему в Україні і питаннях дотримання прав людини і громадянських свобод", - сказала пані Меркель.

Помилування Тимошенко

Одночасно із візитом до Києва європейський міністрів в офісі уповноваженої Верховної Ради з прав людини повідомили, що вони розробляють правила, в яких випадках омбудсмен може самостійно звертатися до президента України з проханням про помилування тієї чи іншої особи.

Валерія Лутковська пояснила, що розроблені два варіанти роботи з комісією при президенті України з питань помилування: підтримання клопотання особи, яка просить про помилування, та ініціювання цього питання самим омбудсменом, повідомляє інформагенція УНІАН.

Експерти припускають, що саме омбудсмен може просити Віктора Януковича про звільнення Юлії Тимошенко, як це було зроблено у випадку із Юрієм Луценком. Тоді це відбулося із порушенням процедури.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів