Глава МЗС Польщі: Україна може досягти історичного успіху у відносинах з ЄС

Україна ЄС
Image caption Сікорський: присутність міністрів Данії та Нідерландів може позитивно вплинути на євроінтеграцію України

Україна і особисто президент Віктор Янукович мають можливість досягти історичного успіху в питанні підписання Угоди про асоціацію, заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.

Про це він сказав 25 квітня у Києві під час зустрічі Януковича з главами МЗС Литви Лінасом Лінкявічюсом, Нідерландів Франсом Тіммермансом, данським міністром європейських справ Ніколаєм Вамменом та самим паном Сікорським.

Радослав Сікорський позитивно оцінив хід реформ, ініційованих президентом України, повідомляє прес-служба Віктора Януковича.

"Це дуже добре для відносин між Україною та Європейським Союзом, але, на нашу думку, це особливо важливо для України", - додав пан Сікорський.

Голова польського МЗС також подякував президенту Януковичу за помилування екс-голови МВС України Юрія Луценка, наголосивши, що це "справило дуже хороше враження", повідомляє інформагенція "Інтерфакс".

За словами дипломата, він і його колеги мають намір допомогти у досягненні спільного успіху Україні та ЄС.

Європейські дипломати мають також намір зустрітися у Києві із представниками партії "Батьківщина" Григорієм Немирею та захисником Юлії Тимошенко Сергієм Власенком.

Буде чи не буде асоціація?

Віктор Янукович висловив упевненість, що Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС будуть підписані під час Саміту "Східного партнерства" у Вільнюсі в листопаді.

"Переконаний у тому, що наші зусилля приведуть до успіху", - сказав пан Янукович - "Ваш сьогоднішній візит є підтвердженням того, що ми цю справу робимо спільно".

На початку цього тижня польське МЗС поінформувало, що головною темою розмов під час візиту до Києва 25 квітня стане виконання умов, необхідних для підписання у листопаді цього року Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзу.

Пан Сікорський у коментарі польським журналістам казав про намір переконувати українську владу "пришвидшити реформи".

Про необхідність пришвидшення реформ в Україні говорив наприкінці березня і президент Парламентської асамблеї Ради Європи Жан-Клод Міньйон.

Посол Франції в Україні Ален Ремі два тижні тому заявив, що "ніхто не може сказати, коли буде підписана угода".

А Канцлер Німеччини Ангела Меркель тиждень тому висловила сумнів у тому, що угода про асоціацію з Україною буде підписана найближчим часом. Вона заявила, що справа Юлії Тимошенко - не єдина перешкода на цьому шляху.

"Йдеться вцілому про правову систему в Україні і питаннях дотримання прав людини і громадянських свобод", - сказала пані Меркель.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів