Прем'єр Японії прибув до Росії для переговорів

Сіндзо Абе
Image caption Після візиту до Росії, пан Абе направиться до Туреччини та на Близький Схід

Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе прибув до Росії для участі у перших переговорах між країнами на найвищому рівні за останнє десятиліття.

На порядку денному - енергетичні угоди та територіальна суперечка, не вирішена ще з часів кінця Другої світової війни.

Напередодні поїздки пан Абе заявив, що хоче побудувати "особисті довірливі стосунки" з президентом Росії Володимиром Путіним.

Він також відзначив, що хоче поновити переговори щодо післявоєнної мирної угоди, чому досі перешкоджала територіальна суперечка.

"Я працюватиму над покращенням японсько-російських стосунків, щоб цей візит перезапустив переговори щодо мирної угоди, які зайшли в глухий кут", - заявив пан Абе перед своїм рейсом до Москви.

Спірні острови

Суперечка стосується чотирьох островів північніше від японського острова Хоккайдо, які Росія називає Південними Курилами, а Японія - Північними територіями.

Росія контролює ці острови з того часу, як радянські війська забрали їх у Японії наприкінці Другої світової війни.

Протягом останніх років прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв двічі їх відвідував, чим викликав незадоволення Японії.

У лютому Японія змусила наказати злетіти своїм військовим літакам через "вторгнення" - за словами Токіо, два російські винищувачі порушили повітряний простір країни.

Росія тоді наголосила, що вторгнення не було.

Проте, окрім островів сторони обговорять і енергетичні питання. Японія хоче урізноманітнити енергетичні поставки, оскільки через аварію на атомній станції Фукусіма майже всі реактори країни припинили роботу.

Японія вже імпортує зріджений природний газ, зокрема з російського острова Сахалін.

Повідомляється, що політики можуть обговорювати можливі інвестиції Японії у центр зрідженого газу у Владивостоку, з'єднаний трубопроводом з газовими родовищами Східного Сибіру.

Після візиту до Росії, пан Абе направиться до Туреччини та на Близький Схід.

Новини на цю ж тему