Євросуд: Тимошенко переслідували за політичними мотивами

Юлія Тимошенко
Image caption Європейський суд вирішив, що позаминулого року Юлію Тимошенко арештували незаконно

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) частково задовольнив позов колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко проти України.

Суд визнав, що у ході розгляду справи Тимошенко Печерським районним судом у серпні 2011 року її було незаконно заарештовано, чим було порушено її право на свободу та особисту недоторканність.

Суд також констатував порушення статті 18 Європейської конвенції прав людини, таким чином, визнавши політичну мотивацію судових переслідувань Юлії Тимошенко.

Вердикт суду у справі Тимошенко став другим після рішення у справі екс-глави МВС Юрія Луценка, у котрому було визнано політичну вмотивованість переслідувань представників української опозиції після приходу до влади президента Віктора Януковича.

У той же час суд констатував, що стосовно Юлії Тимошенко не було порушено статтю 3 Конвенції, що передбачає заборону на застосування тортур.

Рішення суду, зачитане у вівторок, 30 квітня, стосувалося першої скарги поданої екс-главою уряду.

Воно набуде законної сили за три місяці, якщо український уряд за цей час не скористається своїм правом на його оскарження.

На розгляді ЄСПЛ нині знаходиться ще одна скарга Юлії Тимошенко: у ній йдеться про позбавлення її права на справедливий суд.

Раніше захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко заявив журналістам, що рішення Європейського суду на користь екс-прем’єра може тягнути за собою її звільнення.

Депутат від Партії регіонів, заступник глави парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

Володимир Олійник у коментарі ВВС Україна виключив звільнення Юлії Тимошенко унаслідок рішення ЄСПЛ від 30 квітня та прогнозував відсутність у ньому згадок про політичну вмотивованість її переслідування українським правосуддям.

Новини на цю ж тему