Сирія: атаки Ізраїлю свідчать про координацію з "терористами"

Дамаск
Image caption За повідомленнями свідків, нічні вибухи були найпотужніші за весь час конфлікту

Ізраїльські авіаудари по об'єктах сирійської армії свідчать про координацію Тель-Авіва з "терористами", зокрема з бойовиками "Аль-Нусра", заявило сирійське міністерство закордонних справ.

У листі, надісланому до ООН, міністерство розповіло про жертви та шкоду, завдану ізраїльськими ракетами.

Раніше державні ЗМІ повідомили, що снаряди влучили в дослідницький центр. Ізраїльські джерела кажуть, що ціллю ударів була зброя, яку транспортують бойовикам "Хезболли" у Лівані.

Сирійський уряд називає повстанців "терористами".

Ізраїль вдруге за два минулі дні атакував сирійські об'єкти.

У п'ятницю ізраїльські військові літаки обстріляли в Сирії вантажі з ракетами, про що повідомили анонімні джерела в урядах Ізраїлю та США.

"Кричуща атака Ізраїлю на об'єкти збройних сил у Сирії робить явною координацію між Ізраїлем, терористичними угрупованнями та... "Фронтом аль-Нусра", - сказано в заяві сирійського МЗС.

"Аль-Нусра" - підрозділ "Аль-Кайди", який воює на одному боці з сирійськими повстанцями.

Атаки Ізраїлю також засудили Єгипет та Ліга Арабських держав, які вимагають від ООН реакції у відповідь, повідомляє інформагенція AFP.

Свідки повідомляють про потужні вибухи біля заводу "Джамрая", на якому, як підозрюють західні держави, проводяться дослідження хімічної зброї.

Місцеві жителі розповіли ВВС, що від вибухів постраждали також розташовані неподалік військові об'єкти.

Ізраїль неодноразово заявляв, що залишає за собою право дії, якщо виявиться, що бойовикам цього регіону, особливо "Хезболлі", постачають сучасну зброю.

“Невеликий землетрус”

Уночі в Дамаску пролунали потужні вибухи. В інтернеті з'явилися любительські відеокадри, на яких начебто зображено вибухи на дослідницькому центрі “Джамрая”.

За словами сирійських державних ЗМІ, цей напад продемонстрував, що між Ізраїлем та повстанцями існує тісний зв'язок.

"Нові ізраїльські атаки – це спроба підняти бойовий дух терористичних угруповань, які дременули від ударів нашої благородної армії”, - сказав диктор державного телебачення, маючи на увазі нещодавні операції підконтрольних президентові Башару Асаду військових сил.

Журналіст Алаа Ебрагім із Дамаска розповів ВВС, що це був “найпотужніший вибух” у місті за два минулих роки, протягом яких триває конфлікт.

За його словами, люди, які живуть поблизу “Джамрая”, розповідали, що незадовго перед вибухом відчули “невеликий землетрус”. Це могло означати, що ракети поцілили у підземний об’єкт.

Він додав, що сирійська армія, ймовірно, зазнала великих втрат від нападу.

Сирійський центр моніторингу за правами людини, що базується в Лондоні, навів слова свідків, які в момент вибуху бачили у небі винищувачі.

Завод “Джамрая”, створений Сирією як науково-дослідницький центр, “відповідальний за підвищення рівня нашої оборони і самозахисту”, вже постраждав від ізраїльських авіаударів у січні.

Тоді Ізраїль підтвердив факт ударів, однак наполягав, що ціллю були вантажівки з ракетами для “Хезболли”.

Після нових атак анонімні джерела в західній розвідці знову сказали, що ціллю авіаударів були вантажі зі зброєю, які прямували до Лівану.

“Моторошні повідомлення”

Аналітики кажуть, що авіаудари навряд чи серйозно змінять хід громадянської війни в Сирії.

За останніми повідомленнями, у прибережних районах поблизу міста Баніяс відбувалися сектантські чистки, під час яких було вбито десятки сунітів.

В уряді сказали, що армія відтіснила “терористичні угруповання” та відновила безпеку території.

США заявили, що “нажахані моторошними повідомленнями”, але не планують вводити американські війська до Сирії.

Водночас у Сполучених Штатах не виключають, що можуть постачати зброю повстанцям.

За підрахунками, від початку конфлікту в березні 2011 року загинуло понад 70 000 людей.