Єврокомісія схвалила проект рішення про асоціацію з Україною

ЄС - Україна
Image caption Єврокомісія нагадала Києву про реформу виборчого законодавства та вибіркове правосуддя

Європейська комісія схвалила проект рішення Ради Європи щодо підписання угоди про асоціацію з Україною. Єврокомісари погодилися підписати угоду лише після виконання Києвом необхідних для цього умов.

У рішенні Єврокомісії, оприлюдненому 15 травня, підкреслено, що це рішення є технічним і дасть можливість здійснити всі необхідні процедури для того, щоб асоціація могла бути підписана до саміту "Східного партнерства" у кінці листопада у Вільнюсі.

"Без передбачення майбутнього політичного рішення щодо можливого підписання, Комісія схвалила сьогодні проект рішення Ради ЄС про підписання та тимчасове застосування, а також про укладення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яке буде передано Раді Європи для подальших процедур", - зазначили в Комісії, повідомляє УНІАН.

Політичні умови

У повідомленні прес-служби Єврокомісії зазначається, що підписання відбудеться лише за умови створення Києвом необхідних політичних передумов.

Єврокомісія нагадує висновки Ради закордонних справ ЄС щодо України від 10 грудня 2012 року, у яких виписані умови підписання угоди.

Тоді Рада висловила готовність підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС до листопада 2013 року за умови, якщо Київ продемонструє рішучі дії та відчутний прогрес у реформування виборчого законодавства, вирішенні проблеми вибіркового правосуддя та продовженні реформ в рамках Порядку денного асоціації.

"Комісія разом з Європейською службою зовнішніх дій продовжать моніторити прогрес України", - йдеться у документі Єврокомісії.

Крім того, у заяві Комісії зазначається, що додаткові очікування стосуються покращення бізнес-клімату в Україні.

Європейська комісія наголошує, що тепер час для української влади вирішити найважливіші питання для того, щоб зробити можливим підписання угоди, що, на думку Комісії, стане "історичним проривом" у відносинах України та ЄС.

Україна та ЄС розпочали переговори про нову угоду у 2007 році.

30 березня 2012 року сторони парафували Угоду про асоціацію та глибоку і всебічну зону вільної торгівлі.

Водночас протягом минулого року ЄС неодноразово критикував ситуацію в Україні і, зокрема, щодо застосування вибіркового правосуддя щодо колишніх урядовців.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів