Міліція розслідує поведінку своїх працівників на мітингу 18 травня

Мітинг
Image caption У суботу в Києві одночасно пройшли два великі мітинги: провладний і проопозиційний

Міністерство внутрішніх справ почало службове розслідування з приводу бездіяльності своїх співробітників під час побиття журналістів 18 травня, повідомив речник МВС Сергій Бурлаков.

"Уже є розпорядження керівника головного управління МВС у Києві почати службове розслідування із приводу бездіяльності працівників міліції, які здійснювали охорону громадського порядку на мітингу", - сказав він.

Належного розслідування нападу на журналістів вимагали 20 травня і журналісти-учасники мітингу під будівлею МВС у Києві.

Натомість, Партія регіонів заявила, що обурена спробами прив'язати цю політичну силу до "провокацій", які сталися в суботу, та закликала створити в парламенті слідчу комісію для розслідування інциденту.

У суботу, 18 травня, коли в Києві відбувалися акція опозиції "Вставай, Україно!" та антифашистська хода, ініційована Партією регіонів, у центрі столиці невідомі молодики почали бійку, у результаті якої постраждали журналіст "5 каналу" Ольга Сніцарчук і фотограф газети "Коммерсантъ-Украина" Влад Содель.

Газета "Коммерсантъ-Украина" заявила, що вимагає від міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка провести повне розслідування зіткнень 18 травня, "з'ясувати міру участі в них співробітників правоохоронних органів, завершити розслідування кримінальної справи за фактом перешкоджання журналістській діяльності та покарати винних незалежно від їх політичних уподобань, а також від їх звань".

За словами представника МВС пана Бурлакова, якщо провину міліціонерів доведуть, їм може загрожувати кримінальна відповідальність за службову недбалість.

В.о. начальника управління із зв'язків із громадськістю МВС повідомив, що вже допитали близько 70 свідків і підозрюваних, серед яких працівники МВС і депутати.

Пан Бурлаков каже, що міліція вже встановила особи підозрюваних за допомогою фото і відео журналістів.

Спершу міліція відкрила кримінальне провадження за фактом побиття журналістки, згодом справу перекваліфікували у розслідування факту перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Українська омбудсман Валерія Лутковська заявила, що також взяла справу під свій контроль.

Протест журналістів

У понеділок зранку близько 200 журналістів зібралися під стінами МВС, вимагаючи належного розслідування інциденту.

Учасники акції тримали плакати "Ганьба пасивній міліції!", "Міліція, працюй, а не байдикуй!", "Міністре, розслідуй або йди геть!", повідомляє інформагенція "Українські Новини".

Раніше міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко пообіцяв взяти справу, яка отримала значний резонанс, під особистий контроль.

Інцидент також активно коментують політики: і представники влади, і опозиції.

У фракції Партії регіонів заявили, що виступають за створення у Верховній Раді тимчасової слідчої комісії для розслідування фактів провокацій, бійок і побиття журналістів.

Про це на засіданні погоджувальної ради сказав голова фракції ПР Олександр Єфремов.

"Нас обурює, що дехто намагається прив'язати Партію регіонів до тих негативних провокацій, які сталися під час цих заходів. Якщо колеги нас підтримають, ми хотіли б створити тимчасову слідчу комісію, яка розслідувала б усі ті факти, всі ті провокаційні моменти. Вони (провокатори - Ред.) намагалися їх провести й у нашій колоні, і в колоні наших колег", - сказав він.

Пан Єфремов наголосив, що ПР не має жодного відношення до бійок і побиття журналістів, і він вірить у те, що опозиція також не має до цього відношення.

Неспортивна поведінка

За повідомленнями ЗМІ, ініціаторами бійки могли бути члени спортивного клубу "Будо" з Білої Церкви Київської області.

Після появи цієї інформації відомий боксер та один з лідерів опозиції Віталій Кличко закликав спортсменів не брати участь у "політичному бруді і провокаціях".

Він наголосив, що здібності та досягнення кожного українського спортсмена - це "велика відповідальність та, зрештою, велика честь".

"Не розмінюйте цю честь участю в брудних політичних іграх і провокаціях. Не ставайте бездумним знаряддям негідників, які ховаються за вашими спинами і використовують вас", - цитує прес-служба УДАР лідера партії Віталія Кличка.

Молодіжна структура Партії регіонів, своєю чергою, заявила, що її представники, зокрема з білоцерківського відділення, не мають відношення до бійки.

"Активісти "Молодих регіонів", у тому числі голова Білоцерківської молодіжної організації "Молоді регіони" Василь Бойко, не мають жодного відношення до побиття журналістки "5 каналу" Ольги Снісарчук та фотографа Влада Соделя у суботу, 18 травня 2013 року",- заявив голова "Молодих регіонів" Андрій Пінчук, слова якого цитує сайт організації.

Ваш пристрій не підтримує відтворення мультимедійних файлів

Новини на цю ж тему