Самогубство у Нотр-Дам називають "політичним жестом"

Нотр-Дам
Image caption Самогубства у соборі траплялись і раніше, але вперше - перед вівтарем

Лідерка французької ультраправої партії Марін Ле Пен назвала самогубство у паризькій Нотр-Дам "політичним жестом".

Пані Ле Пен, яка очолює Народний фронт, каже, що цей вчинок мав "розбудити народ Франції".

Чоловік, який скоїв самогубство у вівторок у Соборі Паризької Богоматері, - це Домінік Веннер, ультраправий історик.

У своєму блозі, написаному незадовго до самогубства, він критикує новий закон, який дозволив одностатеві шлюби.

"Велика повага Домініку Веннеру, чий фінальний, яскраво політичний акт був спробою розбудити народ Франції", - написала Марін Ле Пен на своїй сторінці у Twitter.

AFP цитує іншого представника Народного фронту, Бруно Гольніша, який сказав, що вчинок Веннера - це "драматичний жест протесту проти занепаду нашого суспільства".

"Розбудити сомнамбул"

78-річний пан Веннер застрелився поряд з головним вівтарем у вівторок по обіді: на очах у понад тисячі відвідувачів собору.

Поліція твердить, що він не робив ніяких заяв перед пострілом, але біля його тіла знайшли записку. Її зміст не розголошують.

Лише за кілька годин до самогубства пан Веннер написав дуже критичний щодо одностатевих шлюбів текст у своєму блозі.

"Нові видовищні та символічні жести потрібні, щоби розбудити сомнамбул та сколихнути свідомість, яка перебуває під наркозом, - написав він. - Ми живемо у час, коли слова мають буди підкріплені вчинками".

Домінік Веннер - колишній член Секретної збройної організації, яка виступала проти незалежності Алжиру на початку 1960-х років та намагалася вбити тодішнього президента Франції Шарля де Голля.

Як розповідає кореспондент ВВС у Парижі, Крістіан Фрейзер, Собор Паризької Богоматері є найбільш відвідуваною пам'яткою у Франції. Щороку сюди приходять понад 13 млн туристів, але заходи безпеки тут досить ліберальні.

Наш кореспондент каже, що сховати зброю у сумці не дуже складно.

Це не перше самогубство у Нотр-Дам, раніше кілька разів люди стрибали з веж собору. Але це вперше хтось застрелився біля вівтаря, і це перше самогубство за кілька останніх десятиліть.

Новини на цю ж тему