США вважають, що в Сирії Асад застосовує хімічну зброю

лікарі в Сирії
Image caption США твердять, що армія Асада, ймовірно,використовує зарин

Війська сирійського президента Башара Асада використовують хімічну зброю "у невеликих масштабах" проти повстанців, повідомили у Білому домі.

Старший радник з національної безпеки президента США Барака Обами Бен Родс повідомив, що за оцінками США, 100-150 людей постраждали у групових нападах.

Водночас, точна кількість тих, хто помер від хімічної зброї, невідома.

"Наша розвідка тепер зробила оцінку з високим рівнем впевненості у тому, що хімічна зброя використовувалася режимом Асада у Сирії у невеликих масштабах", - сказав Бен Родс.

У четвер радник Барака Обами заявив, що американська розвідка дійшла висновку, що урядові сили Сирії використовували, зокрема, нервово-паралітичну речовину зарин.

Такі повідомлення спираються на інформацію з полю бою, описи симптомів від ймовірних постраждалих та лабораторних аналізів зразків, взятих у ймовірних постраждалих від хімічної зброї.

Бен Родс твердить, що США не мають "достовірних" доказів того, що хімічну зброю також використовують і опозиційні сили.

Раніше Білий дім попередив, що США вважають, що використання хімічної зброї у Сирії буде "червоною лінією".

Підтримати опозицію

Пан Родс також повідомив, що президент Обама вирішив надати певну "військову підтримку" опозиції.

Він не уточнив, що саме мається на увазі, однак додав, що це буде "інша за масштабами підтримка, аніж та, яку ми надавали досі".

Зокрема, за словами радника, Барак Обама вирішив збільшити підтримку Вищої військової ради Вільної сирійської армії та Сирійській опозиційній коаліції.

Білий дім оприлюднив свою заяву того ж дня, коли Організація Об'єднаних Націй опублікувала доповідь, у якій повідомлялося, що кількість людей, які загинули під час конфлікту в Сирії з березня 2011 року, сягнула 93 тисяч людей.

Згідно з даними ООН, починаючи з липня минулого року в Сирії щомісяця гине щонайменше 5 тисяч людей.

80% загиблих становлять чоловіки. Однак, як стверджують у підрозділі ООН з прав людини, загинули також понад 1,7 тисяч дітей, віком до 10 років.

В ООН кажуть, що ці цифри можуть бути неточними і що кількість смертей може бути більшою, оскільки багато з них лишаються незареєстрованими.