Радд склав присягу прем'єра Австралії

Кевін Радд

Кевін Радд склав присягу прем'єр-міністра Австралії. Це сталося після того, як його обрали лідером Лейбористської партії замість Джулії Гіллард, яка очолювала уряд.

Пан Радд склав присягу в Будинку уряду перед генерал-губернатором Квентін Брайс.

Після того він звернувся до парламенту з короткою промовою, у якій подякував своїй попередниці - пані Гіллард, яка пішла з політики.

Зміна керівництва Лейбористської партії відбулася напередодні парламентських виборів, які заплановані на 14 вересня. За результатами опитування громадської думки, лейбористи їх програють.

Лідер опозиції Тоні Еббот закликав Кевіна Радда уточнити, чи вибори перенесуть.

"Я вітаю прем'єр-міністра з поновленням на цій посаді. Чи може він зайняти цю посаду і повідомити австралійцям, коли вони отримають шанс вирішувати, хто має бути прем'єр-міністром країни і хто має формувати уряд країни?", - сказав пан Еббот.

Пан Радд відповів, що визначить дату виборів, і припустив, що не дотримуватиметься дати, яку встановила Джулія Гіллард.

Три роки тому - у 2010 - Джулія Гіллард змінила Кевіна Радда на посаді прем'єр-міністра у результаті також голосування в Лейбористській партії.

За пана Радда у середу, 26 червня, віддали 57 голосів, а за пані Гіллард - тільки 47. Голосуванню передували місяці чвар та суперечок про те, хто очолить лейбористів на майбутніх виборах.

Результати опитувань показують, що Лейбористська партія зазнає нищівної поразки на виборах. Але Кевін Радд користується більшою популярністю у співвітчизників, аніж Джулія Гіллард, тому багато хто сподівається, що він зможе підвищити рейтинг партії.

Кадрові зміни

Виступаючи після своєї перемоги в середу Кевін Радд заявив, що знову займе посаду прем'єра з енергійністю та цілеспрямованістю.

"Чому я прийняв цей виклик? Для мене це цілком зрозуміло. Я просто не можу сидіти, склавши руки, і дозволити уряду Еббота прийти до влади за замовчуванням", - сказав пан Радд.

Джулія Гіллард подала у відставку з посади прем'єр-міністра Австралії у середу. Вона заявила, що йде з політики, що й обіцяла зробити у випадку поразки.

Image caption Джулія Гіллард, як і обіцяла, подала у відставку з посади прем'єр-міністра і оголосила, що йде з політики

Незважаючи на суперництво, Кевін Радд похвалив її як свого попередника під час звернення до парламенту після присяги.

"Незважаючи на нелегкі роки уряду меншості колишній прем'єр-міністр домоглася серйозних реформ для нашого народу, які визначать майбутнє нашої країни", - сказав чинний прем'єр.

Він додав, що оголосить про склад свого уряду пізніше.

Ентоні Албаніз склав присягу віце-прем'єр-міністра, а Кріс Бовен змінить Вейна Свона на посаді міністра фінансів.

Шестеро міністрів уряду Джулії Гіллард вже подали у відставку. Очікується, що їх кількість може збільшитися.

Уряд пані Гіллард отримував більшість завдяки підтримці непартійних депутатів. За повідомленнями медіа, багато з них схилилися на користь Кевіна Радда, щоб дати йому контроль над парламентом.

Кореспондент ВВС у Сіднеї Нік Браянт каже, що випадок Кевіна Радда - дивовижне повернення політика, який користується популярністю народу, але не має поваги старших колег по партії.

Саме через це троє міністрів Джулії Гіллард подали у відставку, щоб не працювати під його керівництвом, додає кореспондент.

Новини на цю ж тему