Справа Сноудена: Іспанія пропустила літак Ево Моралеса

Ево Моралес
Image caption Ево Моралес був змушений чекати у віденському аеропорту продовження польоту

Іспанія відкрила свій повітряний простір для літака президента Болівії Ево Моралеса. Раніше його літак був змушений сісти у Австрії через підозри, що на борту може перебувати екс-співробітник ЦРУ Едвард Сноуден.

Австрійські офіційні особи повідомили, що літак обшукали, і пана Сноудена, якого розшукують США за розголошення державних таємниць, там не було.

Болівія висловила обурення через поводження із паном Моралесом і звернулася до лідерів південно-американських країн з проханням провести екстрену зустріч.

Едвард Сноуден, за повідомленнями, звернувся з проханням про політичний притулок до Болівії, а також до низки інших країн, аби уникнути екстрадиції до США.

Вважається, що він досі перебуває у московському аеропорту Шереметьєво.

Не дозволяли політ

Ево Моралес повертався до Болівії з Москви, де він проводив переговори з країнами-експортерами газу, коли його літак був змушений сісти у Відні.

Болівія звинувачує Францію, Португалію, Іспанію та Італію у відмові дозволити політ літака над своєю територією.

Франція заперечує, що не давала доступу у свій повітряний простір, а Іспанія згодом заявила, що її повітряний простір був відкритий для літака.

Влада США звинуватила пана Сноудена у зраді й шпигунстві і оголосила його в розшук.

Із секретних документів, які Сноуден передав газетам - британській Guardian та американської Washington Post - випливає, що американські та британські спецслужби таємно збирають і аналізують інформацію про телефонні переговори та електронне листування мільйонів громадян своєї та інших країн.

Новини на цю ж тему