У Єгипті святкують усунення від влади президента Мурсі

Єгипет

Армія Єгипту усунула від влади президента Мохаммеда Мурсі. Ісламістський рух "Брати-мусульмани" заявив, що Мурсі перебуває під арештом на військовій базі.

Головнокомандувач армії Єгипту генерал Абдель Фаттах Сісі в телезверненні до нації заявив, що дію конституції країни призупинено і буде проведено нові вибори.

Очікується, що тимчасово керувати державою буде голова Конституційного суду.

У середу пан Мурсі відкинув ультиматум, за яким він повинен "задовольнити вимоги народу", аби запобігти втручанню армії.

Мохаммед Мурсі заявив, що є законним лідером Єгипту і не піде у відставку.

Заяву військових десятки тисяч демонстрантів, що зібралися на площі Тахрір у центрі Каїра, зустріли вигуками та феєрверками.

Прихильники президента назвали події в країні військовим переворотом і наголосили, що Мохаммеда Мурсі тримають в ув'язненні.

Стурбованість США

Президент США Барак Обама висловив занепокоєння рішенням єгипетських військових усунути від влади президента Мохаммеда Мурсі.

Президент Обама висловив сподівання, що армія зможе захистити права всіх єгиптян, і додав, що США сподіваються на якнайшвидше відновлення демократії в країні.

Барак Обама також постановив переглянути надання допомоги Єгипту, яке, за американським законодавством має припинитися, якщо обраного лідера повалили під час військового перевороту.

Американська влада також повідомили про евакуацію з Єгипту частини дипломатичного персоналу та сімей дипломатів.

Стурбованість у зв'язку з подіями в Єгипті висловив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун і закликав поважати права людини: такі, як свобода зібрань і можливість висловлювати свою точку зору.

"Військовий переворот"

Військові почали діяти одразу після телезвернення генерал Абдель Фаттах Сісі, який заявив, що перший демократично обраний президент Мохаммед Мурсі "не виконав вимоги єгипетських людей".

По Каїрі роз'їжджали військові автомобілі.

Речник "Братів-мусульман" Джехад ель-Хаддад розповів ВВС, що пан Мурсі перебуває під домашнім арештом, також ув'язнили кількох людей з команди президента.

З-поміж них - старший радник Мохаммеда Мурсі та голова політичного крила "Братів-мусульман".

За повідомленням державної газети al-Ahram, видали ордени на арешт 300 лідерів та членів цього ісламістського руху, який підтримував президента Мурсі.

Телеканали, які контролює рух "Брати-мусульмани", припинили мовлення після промови командувача армії Єгипту, а державна інформаційна агенція Mena повідомила про арешт керівників телеканалу Misr25.

Представники "Братів-мусульман" кажуть, що під час їх мітингу у Каїрі на учасників заходу напали озброєні люди, близько 2 тисяч людей отримали вогнепальні поранення від людей в цивільному.

У заяві на офіційній сторінці Мохаммеда Мурсі в Facebook засуджено армію за "військовий переворот".

Повідомлення закликає громадян Єгипту - як цивільних, так і військових - "дотримуватися Конституції та закону і не підтримувати цей переворот".

З декількох міст Єгипту надходять повідомлення про сутички. За повідомленням, щонайменше 10 людей було вбито в Александрії, Мерса-Матрух та Мінья.

Новини на цю ж тему