Головою ЦВК обрали Михайла Охендовського

Михайло Охендовський
Image caption Михайло Охендовський став головою ЦВК на безальтернативній основі

Центральна виборча комісія обрала своїм головою замість Володимира Шаповала Михайла Охендовського.

Таке рішення було прийнято на засіданні Центвиборчкому в суботу.

У процедурі таємного голосування взяли участь 14 з 15 членів Центвиборчкому.

Відповідно до протоколу підрахунку результатів голосування, дійсними було визнано 12 бюлетенів, недійсними - 2, а в одному бюлетені була поставлена позначка навпроти "не підтримую жодного з кандидатів".

У бюлетень була включена лише одна кандидатура Охендовського, і за неї проголосували 11 з 14 членів ЦВК.

Без несподіванок

Після зачитування результатів голосування новообраний голова подякував колегам і запевнив, що жодних змін у роботі ЦВК після його обрання не відбудеться.

39-річний Охендовський, починаючи з лютого 2004 року, тричі ставав членом Центвиборчкому.

Востаннє, 1 червня 2007 року, він був вибраний за квотою Партії регіонів у Верховній Раді.

З 2002 року Охендовський обіймав посаду віце-президента - начальника правового управління Національної телекомпанії.

Із червня 2003 року він був заступником директора юридичної фірми "Проксен".

Новообраний голова ЦВК закінчив інститут міжнародних відносин Київського університету ім.Тараса Шевченка за фахом "міжнародне право".

Він є членом Української асоціації міжнародного права.

Привітання президента

Президент Віктор Янукович вважає, що обрання Михайла Охендовського головою Центральної виборчої комісії свідчить про його високий авторитет серед колег.

"Це свідчення визнання Вашого авторитету серед колег і високого професіоналізму. Переконаний, що Ваш багаторічний досвід стане надійною запорукою забезпечення демократичних виборів в Україні", - сказано в привітанні Януковича, вміщеному на офіційному веб-сайті президента України.

Попереднього голову ЦВК Володимира Шаповала Верховна Рада звільнила 4 липня у зв'язку з досягненням ним 65 років. Новим членом Центрвиборчкому тоді було призначено Олександра Копиленка.

Опозиція висловила протест проти цього кадрового рішення влади, назвавши його підготовкою до фальсифікації майбутніх виборів.

Голова фракції " Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що опозиція оскаржить рішення в судах, бо, за його словами, обрання нового члена ЦВК пройшло незаконно.

"Влада хоче вкрасти голоси українців через незаконну зміну голови ЦВК. У вас це не вийшло у 2004 році, не вийде і зараз", - цитувала Арсенія Яценюка прес-служба "Батьківщини".

Новини на цю ж тему