Навальний отримав п'ять років колонії

Навальний
Image caption Раніше Навальний заявив, що не сумнівається у тому, що його виправдають

Ленінський суд міста Кірова визнав російського опозиціонера Олексія Навального винним у розкраданні майна в особливо великих розмірах та засудив його до п'яти років колонії.

Опозиціонера звинуватили у тому, що в 2009 році, перебуваючи на посаді радника губернатора Кіровської області, він вступив у змову з директором "Вятської лісової компанії" Петром Офіцеровим та організував розкрадання лісу на суму понад 16 млн рублів (понад 3,8 млн грн).

Петра Офіцерова засудили до чотирьох років позбавлення волі у колонії. Обом призначили штраф у розмірі 500 тис рублів (125 тис грн).

Суд також постановив змінити міру запобіжного заходу на арешт. Навального і Офіцерова взяли під варту в залі суду.

"Обтяжувальних обставин у обох підсудних немає. Але м'якшого покарання, ніж позбавлення волі, вони не заслуговують", - заявив суддя Сергій Блінов.

Участь у виборах

Вирок суду означає, що Олексій Навальний не зможе брати участь у вересневих виборах мера в Москві, незважаючи на те, що у середу, 17 липня, його офіційно зареєстрували кандидатом.

Проте, захист пана Навального матиме 10 днів на оскарження вироку, а Кіровський обласний суд матиме 30 днів на ухвалення рішення.

Раніше підсудний заявив, що не сумнівається у тому, що його виправдають.

Прокуратура просила засудити Олексія Навального до шести років колонії та штрафу.

Як повідомляє Російська служба Бі-Бі-Сі, у вироку йдеться про те, що висновок про вину Навального випливає з показів колишнього директора підприємства В'ячеслава Опалєва, даних ним як свідком в суді, і оголошених, повністю підтверджених доказів, які він дав на попередньому слідстві.

Новини на цю ж тему