Відповідальним за торгівлю з Росією призначили Бойка

Путін, Янукович та Бойко Копирайт изображения UNIAN
Image caption Раніше Юрій Бойко відповідав за газові перемовини між Україною та Росією

Уряд створив робочу групу з опрацювання проблемних питань українсько-російського торговельно-економічного співробітництва. Про це повідомила прес-служба Кабміну.

Групу очолив віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко.

До її складу увійшли глава мінекономіки Ігор Прасолов, міністр промполітики Михайло Короленко та перший заступник міністра доходів і зборів Степан Дериволков.

В роботі групи братимуть участь урядовий уповноважений з питань співробітництва з РФ, державами СНД і ЄврАзЕС Валерій Мунтіян і представник уряду в колегії ЄврАзЕС Віктор Суслов.

"Група повинна до 19 серпня внести на розгляд уряду узгоджені пропозиції щодо врегулювання з Російською Федерацією проблемних питань, які утворилися в торговельно-економічній сфері", - йдеться у повідомленні.

Міністри поїхали в Росію

В п’ятницю українські урядовці в Росії спробують прояснити ситуацію з інформацією про блокування українського експорту.

Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк в Москві веде перемовини про відновлення постачань до Росії продукції кондитерської фабрики Roshen.

Віце-прем'єр-міністр Юрій Бойко їде до Суздаля на засідання Євразійської економічної комісії.

Цього тижня Федерація роботодавців України заявила про блокування українського експорту на кордоні з Росією. В уряді України закликали не роздмухувати проблему, але заявили, що вживають заходів.

Присяжнюк домовився про солодощі

Після перемовин в Москві глава Росспоживнагляду Геннадій Онищенко заявив, що українська кондитерська продукція компанії Roshen зможе повернутися на ринок Росії після інспекції заводів і проходження процедури допуску.

"Ми обстежимо всі українські заводи, їх чотири або п'ять. Після цього почнемо повернення на російський ринок", - цитує агенція "Інтерфакс" заяву пана Онищенка після перемовин з Миколою Присяжнюком.

За словами пана Онищенка, повернення продукції Roshen відбуватиметься так само, як раніше було з українським сиром.

"Контроль за кожною партією і потім допуск на ринок", - зазначив він.

У свою чергу пан Присяжнюк заявив, що Україна розраховує виконати вимоги російської сторони якнайшвидше.

29 липня Росспоживнагляд запровадив заборону на постачання до Росії кондитерських виробів корпорації Roshen, пославшись на невідповідну заявленим параметрам якість продукції.

В той же час Казахстан, Молдова, Киргизстан та Білорусь не знайшли порушень з боку українського виробника солодощів.

Засідання у Суздалі

Керівник урядової робочої групи, віце-прем’єр-міністр Юрій Бойко поїхав в інше російське місто – Суздаль, де в п’ятницю проходитиме засідання Євразійської економічної комісії.

Про це BBC Україна повідомив урядовий уповноважений в цій комісії Віктор Суслов.

Представник України у Євразійській економічній комісії заявив, що Київ офіційно не повідомили про причини затримки товарів на кордоні з Росією.

"Ситуація з українським експортом може прояснитися під час засідання Євразійської економічної комісії у п'ятницю 16 серпня, у якому має взяти участь Юрій Бойко", - заявив Віктор Суслов, але він не зміг підтвердити, що очільник мінекономіки приєднається до делегації в Суздалі.

Як зазначається на сайті Євразійської економічної комісії, в її засіданні візьмуть участь голова колегії комісії Віктор Христенко та перший заступник голови уряду Ігор Шувалов.

Блокада експорту

В четвер прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив уряду розібратися в ситуації з проблемою ввезення українських товарів до Росії, повідомив урядовий уповноважений України з питань співробітництва з РФ та державами-учасниками СНД Валерій Мунтіян.

"На сьогоднішній момент немає документів, які підтверджують, що українські товаровиробники порушили законодавство Митного союзу або Російської Федерації. Такі документи російська сторона не надала", - зазначив пан Мунтіян, якого цитує прес-служба мінекономіки.

Про те, що "Росія фактично перекрила весь український імпорт", у середу заявила Федерація роботодавців України (ФРУ), очолювана одним із найбагатших українських бізнесменів Дмитром Фірташем.

У поширеній об'єднанням заяві йдеться про те, що проблеми на українсько-російській митниці почалися ще у 20-х числах липня.

Український прем'єр, своєю чергою, закликав ЗМІ не перебільшувати проблему і не "роздмухувати ситуацію штучно", запевнивши, що український уряд "вживає заходів для вирішення проблеми".

Новини на цю ж тему