Командувач армії: "В Єгипті є місце для всіх"

Генерал Сісі
Image caption Генерал Сісі каже, що не міг ігнорувати волю народу

Командувач єгипетської армії, звертаючись до прибічників поваленого президента Мохаммеда Мурсі, сказав, що в країні "знайдеться місце для всіх".

Генерал Абдул Фаттах Аль-Сісі закликав їх допомогти з поверненням Єгипту "на демократичний шлях" та "залучитися в політичний процес".

Однак він також застеріг, що військові не мовчатимуть перед загрозою насильства.

Пізніше сили безпеки вбили 36 затриманих членів "Братів-мусульман", які намагалися утекти, коли їх перевозили до в’язниці за межами Каїра.

Спочатку міністерство внутрішніх справ заявило, що вони померли під час перестрілки, коли деякі з них взяли в заручники військовослужбовця. У міністерстві також сказали, що невідомі озброєні люди напали на конвой з військових автомобілів, які перевозили 612 затриманих до в’язниці "Абу-Забал" у провінції Кальюбія.

Однак пізніше в уряді сказали, що ув’язнені померли, бо надихалися сльозогінного газу, яким їх обстріляли після того, як вони спробували втекти, взявши в заручники поліцейського. Його звільнили, але він у тяжкому стані, додали в міністерстві.

Джерела в правоохоронних органах повідомили інформагенції Reuters, що члени "Братів-мусульман" задихнулися у переповненому поліцейському фургоні.

Тим часом державна єгипетська інформагенція "Мена" повідомила, що в суботу під час сутичок по всій країні загинули 79 людей і поранено 549.

Таким чином, з середи, коли сили безпеки силою очистили в Каїрі два табори прихильників пана Мурсі, кількість загиблих перевищила 830, включно з 70 поліцейськими і солдатами.

"Випалюють націю"

Генерал Сісі усунув з посади президента Мурсі 3 липня, заявивши, що військові не можуть ігнорувати вимоги мільйонів людей, які хочуть відставки першого демократично обраного єгипетського президента.

Перед тим, як сили безпеки почали операцію з розгону каїрських протестів, голова збройних сил закликав вийти на вулиці мільйони людей, щоб дати йому "мандат" на боротьбу з "насильством і тероризмом". Вочевидь, ішлося про ісламістський рух "Брати-мусульмани", до якого належить і пан Мурсі.

Виступаючи в неділю перед військом і поліцією, генерал Сісі запевнив, що після останніх сутичок військові більше не допустять у країні насильства.

"Ми не будемо мовчки стояти, спостерігаючи за тим, як руйнують країні у народ, випалюють націю і тероризують громадян", - цитує генерала сторінка армії на Facebook.

Водночас, звертаючись до своїх опонентів, генерал обрав примирливий тон, закликавши їх приєднатися до політичного процесу.

"У Єгипті знайдеться місце для всіх, і ми обачно ставимося до кожної краплі єгипетської крові", - сказав він.

Після того, як сили безпеки знесли два табори в Каїрі та оголосили надзвичайний стан, "Брати-мусульмани" закликали своїх прихильників до щоденних демонстрацій.

Новини на цю ж тему