За бійку під Київрадою взялася прокуратура

Прокуратура Києва почала розслідувати бійку між депутатами парламенту і правоохоронцями, яка сталася в понеділок біля стін міської ради.

Як зазначили у відомстві, до прокуратури звернулися депутати Верховної Ради, які звинувачують міліцію у протиправних діях.

Ще одне розслідування почали за заявою міліціонера, який стверджує, що під час подій біля міськради його побили депутати.

Бійка між парламентарями і співробітниками міліції Клацнути відбулася біля будівлі Київради зранку 19 серпня.

У МВС заявили, що в результаті постраждав один міліціонер.

Водночас, голова фракції "Батьківщини" Арсеній Яценюк заявив, що внаслідок бійки травмовані опозиційні депутати Андрій Іванчук, Степан Кубів, Віталій Ярема і Едуард Леонов.

Швидке засідання

Засідання Київської міської ради у понеділок супроводжувалося протестами та сутичками.

На Хрещатику біля будівлі Київради кілька тисяч прибічників опозиції вимагали розпустити її та призначити нові вибори. Опозиціонери, які організували акцію, кажуть, що протест був не останнім.

Поруч також мітингували представники профспілок, які вимагали роботи київської влади і закликали політиків не вдаватися до провокацій.

Врешті Київрада звернулася до парламенту з проханням призначити дату виборів у Києві.

Перед початком засідання частині опозиційних депутатів парламенту, яких міліція не пускала в приміщення Київради, вдалося потрапити туди крізь вікно, повідомив з місця подій наш кореспондент Святослав Хоменко.

За його словами, до приміщення будівлі не пустили акредитованих журналістів.

За даними міліції, в акції взяли участь близько 3000 людей.

Під час попереднього засідання Київради 11 липня опозиціонери заблокували трибуну, заявляючи, що рада втратила свою легітимність 2 червня 2013 року, коли сплив п'ятирічний термін її повноважень.

Заступник міського голови Києва, секретар Київради Галина Герега, заявила, що, скликаючи в понеділок засідання, вона діяла законно, повідомляє прес-служба КМДА.

Новини на цю ж тему