Суддя Волков порадив Лавриновичу не коментувати його справу

Європейський суд з прав людини
Image caption Виконання рішення Євросуду щодо судді Олександра Волкова європейська сторона перевірить у вересні

Незаконно звільнений з посади судді Верховного суду Олександр Волков порадив Олександру Лавриновичу не коментувати його справу через конфлікт інтересів.

Колишній суддя Верховного суду Олександр Волков, незаконність звільнення якого визнав Євросуд з прав людини й поставив відновити на посаді, назвав недоречними коментарі Олександра Лавриновича щодо його справи.

"Хочу нагадати, що нинішній голова Вищої ради юстиції пан Лавринович голосував за моє звільнення. Як глава Мін’юсту він тоді входив до ВРЮ й підтримав те рішення", - заявив BBC Україна Олександр Волков.

"Згідно з законодавством, він є особою, зацікавленою у справі. Тому на його місці я б ухилився від коментарів з приводу моєї ситуації. В нього може бути конфлікт інтересів в цій справі", - уточнив пан Волков.

"Кнопкодавський" прецедент

9 січня 2013 року Європейський суд з прав людини оприлюднив рішення у справі "Волков проти України". Там встановили, що Верховна Рада України в червні 2010 року незаконно звільнила суддю Верховного суду Волкова Олександра Федоровича.

Головним аргументом ЄСПЛ стало те, що депутати голосували за звільнення судді чужими картками, чим порушили Конституцію, закон про статус народного депутата та регламент парламенту.

Суд постановив відновити Олександра Волкова на посаді та виплатити компенсацію у розмірі 18 тисяч євро. 27 травня 2013 року рішення суду набуло чинності після розгляду апеляції української сторони.

Вакантні місця у Верховному суді

В інтерв’ю газеті "Комерсант" екс-міністр юстиції, а нині глава ВРЮ Олександр Лавринович повідомив, що не бачить законодавчих підстав відновлювати Волкова на посаді.

"Як можна виконати це рішення, якщо є повний склад суду… Не може хтось взяти на себе повноваження призначити суддю ВСУ, якщо це - конституційне повноваження парламенту", - розповів пан Лавринович.

Проте суддя Волков в коментарі BBC Україна заперечив пану Лавриновичу.

"Вакансії у Верховному Суді є ще з 18 квітня 2013 року після звільнення суддів Петра Пилипчука та Миколи Пінчука. Про наявність цих вакансій голова суду надав довідку", - розповів Олександр Волков.

Колишній голова Верховного суду, а зараз суддя Василь Онопенко змалював BBC Україна просту схему відновлення на посаді пана Волкова.

"Парламент має визнати ту постанову нечинною, а після цього голова Суду своїм рішенням поновить його на посаді", - зауважив пан Онопенко.

Олександр Волков попередив, якщо Україна не поновить його на посаді, то Рада Європи застосує до України санкції.

"Є цілий їх перелік, конкретні санкції Раді Європі буде пропонувати Комітет міністрів цієї організації", - резюмував Олександр Волков.

Новини на цю ж тему