Британський парламент не підтримав військових дій проти Сирії

Парламент Британії
Image caption Голосування відбулося після тривалих дебатів у четвер увечері

Британські парламентарі не підтримали можливі військові дії проти режиму президента Асада в Сирії, аби стримати його від застосування хімічної зброї.

За словами прем'єр-міністра Девіда Кемерона, британський парламент чітко заявив, що не хоче подібних кроків. "Я діятиму згідно з цим рішенням", - сказав він.

Проти ініціативи уряду проголосували 285 членів Палати Громад, а підтримало її 272 парламентарі.

Таким чином Британія не братиме участі в можливих операціях під проводом США проти режиму Асада.

Крім того, таке рішення парламенту завдало удару по авторитету Девіда Кемерона, який і без того послабив урядову ініціативу щодо військових дій, реагуючи на вимоги опозиційної Лейбористської партії надати більше доказів провини Асада.

При цьому парламентарі також відкинули поправку лейбористів, у якій йшлося про необхідність "переконливих" доказів.

Після цього члени парламенту цілком несподівано відхилили і урядову ініціативу підтримати військові дії в Сирії у разі, якщо інспектори ООН підтвердять провину режиму Асада у використанні хімічної зброї.

Для введення будь-яких військових дій тепер потрібно проводити нове голосування.

Міністр оборони Філіп Хеммонд підтвердив, що Британія не братиме участі у військових діях проти режиму Ассада, але сказав, що такі дії, ймовірно, все ж відбудуться.

"Я очікую, що США та інші країни продовжать шукати відповіді на хімічну атаку. Вони будуть розчаровані тим, що Британія не братиме участі в цьому", - сказав він, додавши, що це навряд чи зупинить їх.

За його словами, він та прем'єр-міністр також розчаровані результатами голосування, яке, за його словами, нашкодить взаєминам Британії зі Сполученими Штатами.

Раніше пана Хаммонда критикували за висловлювання про те, що лідер опозиції Ед Мілібенд забезпечив "підкріплення" режиму Асада, відмовившись підтримати пана Кемерона.

Він також сказав, що війна в Іраку в 2003 році "отруїла" громадську думку в питанні військових інтервенцій на Близькому Сході.