Янукович підтвердив, що Україна йде у Європу

Янукович
Image caption Віктор Янукович пообіцяв виконати головні вимоги ЄС для підписання Угоди про Асоціацію

Президент України проти ускладнень торгових стосунків з Росією, проте чітко заявив про необхідність підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

Про це повідомляє прес-служба глави держави з посиланням на інтерв’ю українським телеканалам.

Янукович виконає всі умови ЄС

Під час інтерв’ю, яке буде показане сьогодні вдень, Віктор Янукович запевнив, що Україна виконає необхідні для підписання Угоди про Асоціацію умови.

"На сьогодні я не бачу ніяких перешкод для підписання цього документу. Ті умови, які були нам надані з боку Європейської Комісії, вони будуть виконані. У мене тут ніяких немає сумнівів", - зазначив Віктор Янукович.

Він також нагадав, що європейський вибір України закріплений у законі "Про засади внутрішньої та зовнішньої політики" і не підлягає сумніву.

Раніше представники Європейського Союзу наголошували, що головною умовою підписання Угоди щодо Асоціації є вирішення питання вибіркового правосуддя та звільнення засудженої екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Путін не санкціонував торгові проблеми

Окремою темою розмови стала торговельна війна між Україною та Росією, що цього тижня опинилася в центрі уваги європейських чиновників.

Віктор Янукович вважає, що рішення державних структур Російської Федерації щодо обмеження імпорту окремих груп товарів українського виробництва було поспішним.

Крім того, Володимир Путін на самому початку торговельного протистояння запевнив Віктора Януковича, що не санкціонував дій російських митників.

"Після того, як я отримав інформацію, що відбувається на кордоні з Росією, я одразу ж зателефонував президенту Путіну і поставив одне запитання: "Що це таке?", - розповів президент.

"Він каже, що також здивований цими діями, вважає їх неправильними і запросив для пояснень керівників і спеціалістів", - додав Віктор Янукович.

Хоч Україна йде на асоціацію з ЄС, президент України хоче шукати шляхи подальшого співробітництва з Росією та країнами Митного союзу.

"Я далекий від того, що нам треба ускладнювати стосунки з Росією і країнами Митного союзу. Треба думати, як їх спростити, як шукати порозуміння, як побудувати модель стосунків України з країнами Митного союзу" - цитує слова пана Януковича його прес-служба.

ЄС звинувачує Росію, а Росія - ЄС

В середу комітет Європарламенту у закордонних справах підтримав Україну в торговому конфлікті з Росією й визнав, що РФ намагається зірвати підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Було вирішено вказати на це під час саміту Великої двадцятки в Санкт-Петербурзі та ухвалити резолюцію на підтримку України. Також євродепутати закликали пришвидшити підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

Водночас російське міністерство закордонних справ заявило, що РФ ніколи не перешкоджала інтеграції України з ЄС.

Про це заявив офіційний представник відомства Олександр Лукашевич, реагуючи на звинувачення з боку Європарламенту.

"Хотіли б наголосити, що на відміну від політиків з ЄС, які не втомлюються критикувати будь-які прояви інтересу наших сусідів до євразійської економічної інтеграції, ми ніколи не виступали проти "європейського вибору" України", - сказав пан Лукашевич.

Новини на цю ж тему