На виборах в Австралії перемогла опозиція

Тоні Ебботт
Image caption Тепер Тоні Ебботт має шанс стати новим прем'єром Австралії

Опозиційна Ліберально-Національна коаліція Тоні Ебботта здобула впевнену перемогу на парламентських виборах в Австралії.

Чинний прем'єр - лейборист Кевін Радд - визнав поразку.

Підрахунок голосів ще не завершили, але можна з упевненістю говорити про те, що у вчорашньої опозиції буде абсолютна більшість голосів у Палаті представників.

На попередніх парламентських виборах явного переможця не було. Лейбористи мали відносну більшість - 71 з 150 голосів у парламенті, і уряду доводилося постійно йти на тактичні альянси із зеленими і незалежними депутатами.

Вибори достроково оголосив Кевін Радд, який посів пост прем'єр-міністра, замінивши у червні Джулію Гіллард на посаді лідера Лейбористської партії.

Лейбористів турбували гнітюче низькі рейтинги їхньої партії. Зміна лідера дещо поліпшила їхні позиції, але ненадовго, після чого пан Ебботт за неприкритої підтримки газет, що належать медіамагнату Руперту Мердоку, знову збільшив відрив.

Австралійська економіка довгий час процвітала за рахунок ненаситного попиту Китаю на сировину, але уповільнення китайського економічного зростання підірвало віру виборців у гарні перспективи Зеленого континенту.

Також багатьох австралійців хвилює збільшення біженців, що припливають переважно з інших берегів Індійського океану, і податок на викиди парникових газів.

Тоні Ебботт обіцяв скасувати цей податок і податки на гірничодобувну індустрію, а також узаконити повністю оплачувану відпустку тривалістю 26 тижнів для жінок після пологів.

Лідер опозиції народився 1957 року у Великобританії. Він обіймав посади міністра зайнятості, а також охорони здоров'я та старіння у колишніх урядах.

На виборах проголосували до 14 мільйонів виборців: участь у голосуванні в Австралії є обов'язково, а ухилення від цього обов'язку карають штрафом, хоча й невеликим.

Новини на цю ж тему