Толоконнікову з Pussy Riot помістили у "безпечне місце" в колонії

Толоконнікова
Image caption Толоконнікова має вийти на свободу у березні 2014 року

Учасницю гурту Pussy Riot Надію Толоконнікову, яка відбуває покарання в Мордовії, помістили у "безпечне місце" на території колонії на час перевірки інформації про погрози на її адресу.

Як повідомила російська Федеральна служба виконання покарань, молоду жінку помістили в одиночну камеру з "комфортними умовами" площею у сім квадратних метрів.

Учасниця Pussy Riot твердить, що після її багаторазових скарг на дії працівників колонії в Мордовії, де вона перебуває, їй почали погрожувати, а тим, хто з нею спілкувався, погіршували умови утримання.

Крім того, вона направила до Слідчого комітету Росії заяви про усну погрозу вбивства з вуст керівників колонії.

У понеділок Надія Толоконнікова, засуджена до двох років колонії, опублікувала листа, де описувала виснажливу роботу ув'язнених жінок.

"Вся бригада в моєму кравецькому цеху працює по 16-17 годин на день. З 7.30 до 0.30. Сон - в найкращому випадку чотири години на день. Вихідний трапляється раз на півтора місяці. Майже всі неділі - робочі", - написала вона.

Пані Толоконнікова також заявила, що відмовляється від роботи та їжі, поки права ув'язнених не будуть дотримані.

Натомість в мордовському управлінні Федеральної служби виконання покарань кажуть, що заяви Надії Толоконнікової про голодування та погрози з'явилися після того, як їй відмовили у пільгових умовах утримання.

У відомстві кажуть, що чоловік Надії та її адвокат намагалися влаштувати її в художню майстерню, інакше вони начебто погрожували відправити заяви до Слідчого комітету, Генпрокуратури та Федеральної служби виконання покарань про погрози на адресу Толоконнікової.

Адвокат ув'язненої назвала це захисною реакцією відомства та наголосила, що не схиляла керівництво колонії ні до чого протизаконного.

У серпні минулого року Надію Толоконнікову разом з двома іншими учасницями Pussy Riot засудили до двох років у тюрмі за виконання антипутінського панк-молебню у Храмі Христа Спасителя у Москві.

Цей вирок, винесений трьом молодим жінкам, чимало правозахисників та західних політиків назвали занадто жорстким та політично вмотивованим.

Новини на цю ж тему