У Кенії розпочалася жалоба за загиблими в облозі Westgate

Жалоба в Кенії
Image caption Влада Кенії закликає громадян не піддаватися пропаганді бойовиків

У Кенії розпочалася триденна загальнонаціональна жалоба після закінчення облоги торгового центру Westgate, захопленого ісламістськими бойовиками.

Президент країни Ухуру Кеніатта у телевізійному зверненні підтвердив загибель 61 цивільного та шести охоронців комплексу, заявивши, що Кенія "присоромила та перемогла нападників", але "наші втрати - величезні".

П'ятьох нападників вбили, 11 - заарештовані.

У своєму зверненні президент Кенії сказав, що в торговому центрі ще можуть лишатися тіла людей, тому кількість жертв може зрости.

Сомалійське угрупування "Аль-Шабаб", яке взяло на себе відповідальність за захоплення комплексу, заявило, що внаслідок нападу загинули 137 заручників, звинувативши владу в тому, що вона застосувала отруйний газ для того, аби припинити облогу.

Дані "Аль-Шабабу" не можна перевірити, а представники офіційного Найробі заперечили застосування газу, закликавши населення не піддаватися пропаганді бойовиків.

62 поранених перебувають у шпиталях. Багатьох людей лікують від завданого шоку, декому знадобилися консультації психологів.

Сам комплекс зараз закритий, всередині працюють експерти.

Іноземний слід

У своєму зверненні президент Кенії сказав, що не може підтвердити дані про те, що у нападі брали участь громадяни США та Великої Британії.

"Згідно з даними розвідки, до нападу могли бути причетними британська жінка та двоє чи троє американських громадян... Наразі ми не можемо підтвердити цієї інформації. Експерти продовжують визначати національності терористів", - заявив він.

"Ці боягузи постануть перед правосуддям - так само, як і їхні спільники та покровителі, де б вони не перебували", - додав пан Кеніатта.

Раніше кенійський міністр закордонних справ Аміна Мохамед заявила американському телеканалу PBS, що серед бойовиків було "двоє чи троє" американців сомалійського й арабського походження, а також британка.

Британське міністерство закордонних справ заявило, що в Найробі затримали громадянина Британії, не повідомляючи подробиць.

Держдепартамент США наразі не має інформації про те, що американські громадяни брали участь в організації нападу.

"Аль-Шабаб" - це рух, який бореться за створення ісламістської держави в Сомалі.

Кенія надає підтримку сомалійському уряду - зараз на півдні цієї країни перебувають 4000 кенійських військових.

Попри те, що "Аль-Шабаб" за останні два роки витіснили з великих міст Сомалі, рух усе ще контролює багато невеликих міст і значну частину сільської місцевості.

Новини на цю ж тему