Суд в Росії вирішує, що робити з активістами Greenpeace

затримана у Росії активістка Greenpeace
Image caption Одна із затриманих активісток Greenpeace у Мурманську

Суд у Мурманську розпочав слухання щодо того, чи мають залишатися за ґратами 30 активістів Greenpeace, затриманих під час протесту біля однієї із бурових платформ "Газпрому" в Арктиці.

Справи захисників довкілля слухають у шести різних залах мурманського суду.

Першими засудженими до перебування під вартою стали двоє росіян. Денис Синяков, російський фотограф-фрілансер, а також екологічний експерт Greenpeace Роман Долгов мають провести за ґратами два місяці до суду.

У своєму рішенні щодо пана Синякова суд також посилається і на те, що "він надто часто буває за кордоном".

Сам журналіст заявив, що "моя злочинна діяльність - це журналістика. Я і надалі буду нею займатися".

Очікується, що незабаром суд має ухвалити рішення і щодо інших членів групи Greenpeace, які походять із 18 країн. Серед них - громадяни Австралії, Бразилії, Великої Британії, Данії, Нової Зеландії та США, повідомляють у Greenpeace.

У природоохоронній організації також твердять, що її активісти брали участь у мирному протесті.

Проте російські прикордонники затримали їх за підозрою в піратстві, коли кілька активістів вилізли на бурову платформу.

Російський президент Володимир Путін заявив, що активісти явно не пірати, проте не став критикувати їх тривале затримання.

Звинувачення у піратстві у Росії карається позбавленням волі до 15 років.

"Абсурдні" звинувачення

Активістів Greenpeace затримали два тижні тому, коли двоє із них залізли на бурову платформу, що належить російській газовій монополії "Газпром", протестуючи проти освоєння енергетичних запасів Арктики.

Після короткої сутички із бійцями спецпідрозділу ФСБ активістів затримали. При цьому бійці ФСБ були одягнені у "балаклави" і зробили кілька попереджувальних пострілів у воду.

Судно "Арктичний Схід, на якому прибули активісти Greenpeace, відтягли буксиром до Мурманська, російського північного порту.

Як повідомляє кореспондент ВВС у Москві Деніел Сандфорд, Росія дуже серйозно ставиться до покладів газу в Арктиці, тому так само серйозно сприймає будь-яку загрозу цим покладам.

Водночас Дмитро Артамонов, координатор Greenpeace, заявив Assosiated Press, що звинувачення, висунуті проти активістів організації, "є абсурдними".

"Не може бути якихось інших рішень, окрім як звільнити всіх цих людей, включно із членами екіпажу та пасажирами судна", - сказав він.

Він також заявив "Інтерфаксу", що після затримання активістів було допущено ряд порушень, зокрема допити без присутності адвокатів та консулів.

Проте тепер у Greenpeace кажуть, що членів організації допитують в присутності адвокатів. Родичі кількох затриманих повідомляють, що з ними добре поводяться.

Перші рішення суду в Мурманську щодо активістів Greenpeace викликали жваве обговорення у російській журналістській спільноті.

Біля офісу ФСБ у Москві відбувся спонтанний мітинг журналістів на підтримку затриманих активістів.

Новини на цю ж тему