У Росії українця арештували разом з іншими активістами з Arctic Sunrise

Судно
Image caption Судно активістів затримали 18 вересня

Суд у Мурманську заарештував усіх 30 членів екіпажу Arctic Sunrise, затриманих у справі про напад на платформу "Газпрому" в Арктиці, повідомили представники екологічної організації Greenpeace.

Серед них є громадянин України. Попри те, що Руслан Якушев не брав безпосередньої участі в акції протесту екологів, його заарештували на два місяці в якості запобіжного заходу.

Серед інших заарештованих також активістка з Бразилії Ана Паула Масієль, британець Ентоні Перрет і російський журналіст Денис Синяков, який лише знімав акцію.

Мурманський суд від 26 вересня визначав запобіжні заходи щодо затриманих до того, як у листопаді звинувачення проти них розглядатимуть по суті.

Мирний протест

30 активістів Greenpeace та членів екіпажу судна Arctic Sunrise, яке доставило їх до платформи, затримали 18 вересня.

Це сталося після того, як двоє представників екологічної організації вилізли на бурову платформу, що належить російській газовій монополії "Газпром", протестуючи проти освоєння енергетичних запасів Арктики.

Image caption Денис Синяков лише фотографував акцію

Бійці спецпідрозділу ФСБ затримали активістів.

Судно Arctic Sunrise, на якому прибули активісти Greenpeace, відтягли буксиром до Мурманська, російського північного порту.

У Greenpeace заявили, що затримані люди не мали наміру захоплювати платформу, натомість планували тільки мирний протест.

"Альпіністи намагалися закріпитися на одній зі сторін платформи, щоби привернути увагу до загрози нафтового освоювання Арктики та до зміни клімату", - сказав виконавчий директор організації Кумі Найду.

Водночас, представники Всесвітнього фонду дикої природи закликали президента Росії Володимира Путіна звільнити екологів.

Пан Путін, своєю чергою, заявив, що затримані активісти не є піратами, однак вони порушили норми міжнародного права.

Новини на цю ж тему