Італія: Берлусконі здався, Летта виграє

Image caption Намагаючись повалити уряд, Сильвіо Берлусконі перехитрив сам себе, повідомляє з Рима кореспондент BBC

Італійський прем'єр-міністр Енріко Летта отримав вотум довіри від Сенату після того, як колишній прем'єр Сильвіо Берлусконі спробував відправити його уряд у відставку.

Пан Берлусконі вимагав, щоби п'ятеро міністрів із його правоцентристської партії "Народ свободи" вийшли з уряду.

Через це сьогодні в італійському Сенаті мало відбутися голосування про вотум довіри кабінету міністірів.

Однак напередодні голосування стало зрозуміло, що група депататів із "Народу свободи" підтримають уряд, і Сильвіо Берлусконі змінив свою позицію.

"Внутрішня боротьба"

Виступаючи в Сенаті, Берлусконі сказав: "Італії потрібен уряд, здатен провести структурні та інституційні реформи. Ми вирішили, не без внутрішньої боротьби, підтримати вотум довіри уряду".

Водночас прем'єр-міністр Летта, звертаючись до парламенту, зазначив, що Італія "іде на смертельний ризик", якщо його уряд піде у відставку.

Image caption Чинний прем'єр Італії Енріко Летта

Під час голосування пану Летта потрібно було набрати в Сенаті 161 голосів. Він міг розраховувати на підтримку близько 137 депутатів, але йому потрібно було ще близько 25 голосів від інших сил.

Берлусконі був змушений здати назад після того, як група сенаторів із його "Народу свободи" заявила на партійних зборах про підтримку уряду.

Крім того, Летту підтримав Анджеліно Альфано, міністр внутрішніх справ Італії і секретар партії Берлусконі.

Як повідомляє з Рима кореспондент ВВС Алан Джонстон, Сильвіо Берлусконі "перехитрував сам себе", і тепер його вплив на італійську політику зменшиться.

Раніше колишній прем'єр звинуватив Летту в тому, що той допустив його "політичне вбивство", маючи на увазі вирок за податкові махінації.

"Хоча я усвідомлюю ризики, які я беру на себе, я вирішив покінчити з урядом Летти", - заявив пан Берлусконі у листі тижневику Tempi.

Загроза економіці

Аналітики вважають, що політична криза в Італії може перешкодити проведенню реформ, необхідних для вирішення проблем економіки країни, серед яких великий держборг, рецесія і високий рівень безробіття серед молоді.

Міжнародний валютний фонд вже попередив, що політична напруженість може погано вплинути на італійську економіку.

Нинішній коаліційний уряд Італії сформували через два місяці після проведених у лютому парламентських виборів, на яких не було єдиного переможця.

Сильвіо Берлусконі домінував у політиці Італії майже два десятиліття до відходу у листопаді 2011 року.

Новини на цю ж тему