Міліція визнала застосування спецзасобів під Київрадою

Столична міліція визнала застосування сльозогінного газу в ході сьогоднішнього мітингу під Київською міською радою.

Про це повідомив на брифінгу 2 жовтня керівник міського управління МВС України в Києві Валерій Коряк.

Сьогодні у Київраді проходило засідання, яке опозиція вважає нелегітимним. Воно супроводжувалося акцією протесту під стінами мерії.

За словами кореспондента BBC Україна, в ході мітингу було застосовано сльозогінний газ і димові шашки по тому, як учасники протесту хотіли взяти штурмом приміщенння мерії.

Натовп висмикнув кількох правоохоронців із оточення і намагався їх побити. Цьому намагалися перешкоджати депутати парламенту від опозиції.

"Яскраві враження"

Валерій Коряк заявив, що під час мітингу постраждали четверо міліціонерів, одного з яких шпиталізували зі струсом мозку і травмою коліна.

Тих, хто здійснював щодо міліцонерів протиправні дії, пан Коряк пообіцяв притягнути до відповідальності.

За його словами, протестувальники "могли би не протистояти працівникам міліції".

"Але громадянам треба отримати яскраві враження, порвати форму міліціонерам", - передає слова Коряка "Інтерфакс".

Також керівник главку визнав, що міліціонери одного разу застосували сльозогінний газ.

Валерій Коряк уточнив, що міліціонер був змушений це зробити, бо "його висмикнули з ланцюга і почали бити".

Також начальник главку зазначив, що під час акції за дрібне хуліганство та невиконання вимог співробітників міліції було складено адміністративні протоколи на п’ятьох громадян, після чого їх відпустили з Шевченківського райуправління міліції.

Побиті депутати

Зі свого боку Всеукраїнське об'єднання "Свобода" заявляє про застосування проти мітингувальників "грубої фізичної сили" та "міліцейське свавілля".

Сайт "Свободи" повідомляє про те, що депутату Київської облради Юрієві Ноєвому міліціянти розбили обличчя та, можливо, зламали ніс. Також постраждав народний депутат від ВО "Свобода" Ігор Мірошниченко, у якого забої руки та коліна.

Сьогодні секретар Київради Галина Герега відкрила пленарне засідання Київради, участь у якому взяли 79 депутатів.

Всеукраїнське об'єднання "Свобода" заявила про те, що силовики заборонили доступ до Київради народним депутатам України, депутатам Київської міськради від опозиційних фракцій і журналістам.

На думку опозиції, чинний склад Київради втратив свою легітимність 2 червня, оскільки того дня закінчився п'ятирічний термін його повноважень.

Однак наприкінці травня Конституційний суд за зверненням депутатів постановив, що вибори мера Києва та депутатів Київської міської ради слід проводити у 2015 році.

Те рішення викликало різні трактування у представників влади та опозиції і серед експертів.

9 серпня Окружний адміністративний суд Києва визнав легітимність повноважень Київської міської ради і її секретаря Галини Гереги, а сьогодні, 2 жовтня Апеляційний адміністративний суд Києва залишив цю постанову без змін.

Новини на цю ж тему

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів