Комісія Сенату рекомендувала позбавити Берлусконі мандата

Берлусконі
Image caption Експерти говорять про послаблення позицій Берлусконі в італійській політиці

Міжпартійна комісія італійського Сенату рекомендувала позбавити мандата Сільвіо Берлусконі через звинувачення в податкових зловживаннях.

Звернення виключити колишнього прем’єр-міністра, який домінував в італійській політиці два десятиліття, буде розглянуте в Сенаті за три тижні.

Берлусконі погрожував зруйнувати урядову коаліцію через це питання, проте передумав під час голосування про довіру прем’єр-міністру.

Він звинуватив сенатську комісію в упередженості й не брав участі в обговоренні.

Медіа магната звинуватили в податкових махінаціях в жовтні 2012 року у зв’язку з купівлею його компанією Mediaset прав на американські фільми. Вирок був ухвалений у серпні.

Загроза розвалу коаліції прем’єра Енріко Летти негативно вплинула на ринки єврозони, де Італія є третьою економікою й переживає проблеми через величезний державний борг.

Послаблена фігура

Берлусконі не визнає комісію, в якій домінують налаштовані проти нього політичні опоненти.

"Там немає можливості захищатися, а тому немає сенсу поставати перед органом, який вже анонсував через пресу своє майбутнє рішення", - йдеься у розповсюдженій адвокатами Берлусконі заяві політика.

Представники партії прем’єра Летти з лівоцентристської Демократичної партії та Народу свободи Берлусконі брали участь засіданні комісії з питань виборів та депутатського імунітету.

Проте представників партії Берлусконі там всього чверть.

Після голосування щодо довіри уряду в середу Берлусконі постав у якості послабленої фігури, яка значно втратила вплив на італійську політику, повідомляє кореспондент BBC Алан Джонсон.

Відставлений в 2011 році 77 річний мільярдер знову повернувся до парламенту на початку року після вдалої виборчої кампанії й отримання третини голосів виборців. Проте проблеми із законом швидко вдарили по ньому.

Він має відбути річний термін покарання за податкові махінації, можливо, під домашнім арештом або через громадські роботи.

На додачу його засудили за сексуальний зв'язок з неповнолітніми повіями, а також порушення таємниці поліцейських прослуховувань. Він оскаржує обидва вироки.

Новини на цю ж тему