Фесенко: звільнення Кузьміна дозволить вивезти Тимошенко

Ренат Кузьмін
Image caption Ренат Кузьмін у Генеральній опікувався справою Юлії Тимошенко

Переведення першого заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна на роботу в РНБО може бути пов’язане з вивезенням Юлії Тимошенко на лікування за кордон, вважає політолог Володимир Фесенко.

Указ про зміну посади пана Кузьміна президент Віктор Янукович підписав у п’ятницю, 4 жовтня.

У Генпрокуратурі Ренат Кузьмін курував роботу Управління з розслідування особливо важливих справ, зокрема щодо колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Уособлення вибіркового правосуддя

На думку політолога Володимира Фесенка, звільнення пана Кузьміна пов’язане із самітом у Вільнюсі.

"Це позитивний сигнал доля Заходу, що нібито долається феномен вибіркового правосуддя. Адже багато європейців з різних причин почали сприймати його як головного ініціатора репресій проти Юлії Тимошенко", - сказав BBC Україна пан Фесенко.

На думку експерта, звільнення пана Кузьміна вкладається в логіку підписання угоди про Асоціацію з ЄС.

"Не впевнений, що цього кадрового рішення вистачить для Угоди про Асоціацію, адже ключова умова - доля Тимошенко. Проте переведення пана Кузьміна до РНБО збільшує шанси сценарію перевезення Тимошенко на лікування до Німеччини, це може бути його початком", - резюмував пан Фесенко.

Захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко привітав рішення про переведення пана Кузьміна з Генеральної прокуратури. Проте, за його словами, остаточне рішення щодо долі екс-прем'єра за президентом.

"Переслідуванням Юлії Тимошенко займався не пан Кузьмін, не Генеральний прокурор. Це рішення ухвалював Віктор Янукович. Якщо в нього буде політична воля припинити політичні репресії, то їх припинять", - цитує Сергія Власенка "Інтерфакс-Україна".

Кузьмін проти Тимошенко

Навесні 2012 року Ренат Кузьмін у Лондоні дав інтерв’ю BBC Україна, в якому ще до вироку суду заявив про доведеність вини Юлії Тимошенко у замовленому вбивстві Євгена Щербаня.

"Вина екс-прем'єра в скоєнні злочинів доведена, і політична оцінка цього судового процесу - це політична оцінка, яка нічого спільного не має із законом і правовими процедурами", - заявляв Рент Кузьмін про попередній вирок пані Тимошенко у газовій справі.

Крім того, він фактично звинуватив Юлію Тимошенко у причетності до замовного вбивства колишнього депутата парламенту Євгена Щербаня.

"Не є таємницею, що Генпрокуратура перевіряє інформацію про причетність Тимошенко до фінансування замовного вбивства депутата українського парламенту Євгена Щербаня та членів його родини. У нас є достовірна інформація про сплату з рахунків фірм, які контролювали Тимошенко і Лазаренко, коштів вбивцям за це зухвале вбивство", - повідомив Ренат Кузьмін.

Ця справа досі розглядається у суді.

Після цього Сенат США у спеціальній резолюції від 22 вересня 2012 року щодо Юлії Тимошенко визнав особливу роль у її справі Рената Кузьміна. Сенатори також вказали, що пан Кузьмін неодноразово публічно говорив про доведеність причетності пані Тимошенко до замовних убивств, проте не надав доказів.

Після цього Ренат Кузьмін надіслав американським сенаторам відповідь, в якій висунув пані Тимошенко ще серйозніші звинувачення – у причетності до вбивства одразу кількох людей.

Ренату Кузьміну також неодноразово відмовляли у в’їзді на територію США.

Новини на цю ж тему