Коморовський і Янукович у Кракові поговорили про євроінтеграцію

Віктор Янукович і Броніслав Коморовський
Image caption Віктор Янукович і Броніслав Коморовський провели зустріч віч-на-віч

Президент Польщі Броніслав Коморовський після зустрічі з українським президентом Віктором Януковичем заявив, що обидві країни "тяжко і, як виглядає, плідно" працюють для успішності саміту Східного партнерства, який відбудеться у листопаді у Вільнюсі, і на якому Україна сподівається підписати угоду про асоціацію з ЄС.

Президенти зустрілися напередодні у Кракові. В ході візиту до Польщі пан Янукович також зустрівся із президентами Італії Джорджіо Наполітано та Німеччини Йоахимом Гауком, повідомила прес-служба українського президента.

Як сказав пан Коморовський журналістам після зустрічі віч-на-віч із Віктором Януковичем, їхня розмова стосувалася оцінки підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на саміті у листопаді.

Прес-служба президента Польщі повідомляє, що глави держав поговорили про шляхи ліквідації останніх бар'єрів для успіху вільнюського саміту.

"Польсько-українські відносини і перспектива наближення України до ЄС є стратегічним питанням для поляків",- зазначив Броніслав Коморовський.

"Ми докладаємо всіх зусиль для успіху Саміту Східного партнерства у Вільнюсі в листопаді", - додав він.

Пан Янукович під час прес-конференції наголосив на визначальній ролі пана Коморовського у питанні євроінтеграції України.

"Одним із важливих перспективних питань є питання євроінтеграції. Я хотів би відзначити, що роль президента Коморовського в цих питаннях є визначальною для України", - цитує пана Януковича його прес-служба.

Ані слова про Тимошенко

Прізвище ув'язненої екс-глави уряду Юлії Тимошенко в офіційних повідомленнях не згадується, хоча питання про її звільнення вважається однією з ключових вимог ЄС до України.

Раніше екс-прем'єр заявила, що погоджується виїхати на лікування до Німеччини, тому багато хто очікував, що ця тема буде однією з головних на переговорах між президентами у Кракові.

"Заради успішного Вільнюсу і успішної України, заради історичної та доленосної Угоди з ЄС я готова прийняти таку пропозицію", - заявила екс-прем’єр у відкритому листі.

Крім того, представники місії Європарламенту Пет Кокс і Олександр Квасневський подали клопотання Віктору Януковичу про помилування екс-прем’єра.

За словами захисника пані Тимошенко Сергія Власенка, її виїзд до Німеччини має відбутися до 15 жовтня, якщо президент ухвалить таке рішення.

Як очікують, у жовтні Пет Кокс і Олександр Квасневський мають доповісти перед Європарламентом про висновки своєї місії, і від їхньої доповіді може залежати доля підписанням Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Новини на цю ж тему