Екзит-поли: Алієва переобрали на третій термін

Ільхам Алієв балотується на третій термін поспіль
Image caption Сумнівів у тому, що Алієва переоберуть, практично не було

За даними екзит-полів на виборах глави держави чинний президент багатого на нафту Азербайджану Ільхам Алієв набрав 83%.

Президентські вибори у цій країні багатьма сприймаються як формальність, необхідна для того, аби затвердити чинного главу держави Ільхама Алієва на третій термін поспіль.

Як передає кореспондент ВВС, пан Алієв був настільки впевнений у своїй перемозі, що, фактично, не вів виборчої кампанії.

Опозиціонери оприлюднюють фото і відео, де видно, як в урни незаконно масово вкидають бюлетені, але перевірити ці дані неможливо.

Ільхам Алієв прийшов до влади 2003 року незадовго до смерті свого батька Гейдара Алієва, який керував Азербайджаном ще з радянських часів.

83% проти 8%

Коаліція азербайджанських опозиційних партій висунула спільного кандидата - професора історії Джаміля Гасанли. Він, за даними екзит-полів, набирає 8%.

Крім того, у бюлетенях присутні імена ще восьми кандидатів, п'ятеро з яких - депутати азербайджанського парламенту, ще троє - маловідомі опозиційні політики.

Як передає з Баку кореспондент ВВС Темур Кігурадзе, навряд чи хтось з альтернативних кандидатів може скласти серйозну конкуренцію чинному президенту. Опозиціонери твердять, що всі вони підтримують чинного лідера і беруть участь у виборах лише заради відбирання голосів.

Критики уряду вказують на придушення в країні будь-якої опозиції і незалежних ЗМІ. Втім, зусилля політичної опозиції в очах людей також затьмарюють нафтові багатства Азербайджану.

Завдяки великим запасам нафти і газу, Азербайджан з населенням у 9 мільйонів людей за останні 10 років потроїв свій ВВП.

Чималу частину цих багатств "з'їла" корупція, але рівень життя простих громадян вочевидь підвищився.

"Я голосував за президента, тому що саме йому республіка завдячує стабільністю в останні 10 років його правління, і ми бачимо результати його діяльності", - говорить один з виборців Іскандер Керімов.

Повідомлення про порушення

Кореспондент BBC Лейла Наджафли повідомляє, що представники опозиційної Національної ради заявляють про численні порушення.

На одній з виборчих дільниць у Баку спостерігач від Національної ради розповів кореспондентові, що бачив, як представники виборчої комісії вказували літнім людям, як потрібно голосувати, і додавали до списків імена незареєстрованих виборців.

Водночас спостерігач від Ільхама Алієва сказала кореспонденту, що не помітила жодних порушень на тих виборчих дільницях, які відвідала.

За всю пострадянську історію в країні не було виборів, визнаних міжнародними спостерігачами вільними і справедливими.

2009 року Ільхам Алієв змінив конституцію шляхом референдуму, скасувавши обмеження, які дозволяли йому обиратися не більше, ніж на два терміни поспіль.

Настрої виборців напередодні нинішнього голосування спостерігачі характеризували як суміш апатії і страху.

Новини на цю ж тему