На виборах у Азербайджані перемагає Ільхам Алієв

Баку
Image caption Прихильники Алієва вийшли на вулиці святкувати його перемогу одразу після результатів екзит-полів

За даними ЦВК Азербайджану, після обробки 72% бюлетенів на президентських виборах в країні Ільхам Алієв набирає 84,73 % голосів.

Глава ЦВК Мазахир Панахов сказав, що з таким результатом вже зараз можна сказати, що чинний президент переобраний на третій термін.

Представник опозиційної коаліції Джаміль Гасанли наразі набирає трохи більше 8%.

Азербайджанська опозиція не поспішає визнавати поразку. Опозиційна коаліція "Національна рада демократичних сил" оприлюднила заяву, в якій стверджує, що на виборах відбулися масові порушення.

"З процесу голосування видно, що влада знову хоче зробити Ільхама Алієва президентом шляхом сфальсифікованого голосування. Про демократичні, справедливі й прозорі вибори не може йти й мови", - йдеться у заяві опозиції.

Водночас спостерігачі від правлячої партії "Новий Азербайджан" заявили кореспонденту Російської служби ВВС, що заяви опозиції про масові порушення на виборах є вигадкою.

Cпостерігачі від чеського парламенту назвали вибори такими, що пройшли в спокійній обстановці.

Ільхам Алієв відмовився брати участь у публічних передвиборчих заходах.

Загалом у бюлетенях були присутні імена десятьох кандидатів, п'ятеро з яких - депутати азербайджанського парламенту, підозрювані опонетами влади у несамостійності, ще троє - маловідомі опозиційні політики.

Критики уряду вказують на придушення в країні будь-якої опозиції і незалежних ЗМІ.

Втім, 51-річний Ільхам Алієв, який прийшов до влади 2003 року, має можливість гасити невдоволення громадян завдяки доходам від продажу нафти.

Новини на цю ж тему