Вестервелле у Києві: Німеччина чекає Тимошенко на лікування

Янукович і Вестервелле

Міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле каже, що Німеччина готова прийняти колишнього прем’єр-міністра України Юлію Тимошенко на лікування.

Як повідомив кореспондент ВВС Україна, пан Вестервелле після зустрічі з президентом України Віктором Януковичем у Києві наголосив, що ця пропозиція є "гуманітарною".

"Це повинно сприяти тому, щоб поставити підписи під угодою про асоціацію", - сказав голова німецького МЗС і додав, що і Німеччина, і Європа зацікавлені в успішному завершенні саміту у Вільнюсі. На цьому саміті в листопаді планують підписати Угоду про асоціацію України з ЄС.

Водночас дипломат уник прямої відповіді на питання про крайній термін звільнення Юлії Тимошенко, заявивши, що зараз "ми перебуваємо у доволі складній як з політичної, так і з правової точки зору ситуації".

Гідо Вестервелле привітав намір української влади вирішити це питання і прогрес, якого вдалося досягти з часу його останнього візиту.

Своєю чергою міністр закордонних справ України Леонід Кожара сказав, що вирішення справи Тимошенко можливе лише з точки зору української Конституції й законодавства. Для вирішення цього питання потрібно створити необхідні "правові підстави".

"З політичної точки зору це є проблемою, бо мільйони людей вірять, що Тимошенко скоїла злочин, про що сказав український суд" - заявив міністр.

Переговори німецького дипломата та президента України тривали півтори години замість запланованих 30 хвилин. Гідо Вестервелле назвав ці переговори "інтенсивними та детальними".

"Розмова з президентом проходила інтенсивно і була дуже конструктивною. Буквально відчувалося бажання двох сторін усунути всі перешкоди на шляху до Вільнюського саміту", - сказав глава МЗС Німеччини.

Тимошенко - на порядку денному

Ще раніше речник міністра повідомив, що пан Вестервелле у четвер приїхав до України, щоби провести переговори, які, як очікується, будуть торкатися питання ймовірного звільнення ув'язненого лідера української опозиції Юлії Тимошенко.

"Міністр Вестервелле матиме політичну дискусію, і "питання Тимошенко" буде одним з кількох тем обговорення", - сказав у середу речник пана Вестервелле агенції Reuters, але він спростував припущення, що голова МЗС Німеччини може забрати Юлію Тимошенко до Німеччини на борту свого літака.

Європейський Союз наполягає на вирішенні питання Тимошенко як на одній з умов підписання угоди про асоціацію та вільну торгівлю з Україною.

Юлія Тимошенко відбуває семирічний термін ув'язнення за перевищення повноважень при підписанні газових угод з Росією. На Заході цей вирок вважають політично мотивованою, українська влада подібні припущення відкидає.

Новини на цю ж тему